Trwa ładowanie...
dervr4f

Urząd Wojewódzki komentuje postanowienie radnych w sprawie al. Kaczyńskiego. "Ta decyzja gloryfikuje system totalitarny"

W Bydgoszczy trwa spór o nazwy ulic. Wojewoda w ramach dekomunizacji przemianował nazwę jednej z nich na al. Lecha Kaczyńskiego, jednak decyzja została cofnięta przez radnych miasta po jednym dniu. Polityk broni swoje ustalenia publikując oświadczenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Kaczyński jest patronem m.in. ronda w Pułtusku
Lech Kaczyński jest patronem m.in. ronda w Pułtusku (ONS.pl, Fot: Jerzy Dabrowski)
dervr4f

Mikołaj Bogdanowicz zmienił aleję Planu 6-letniego na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, z kolei ulica Przodowników Pracy miała się nazywać ul. Bernarda Śliwińskiego. Jednak po niecałej dobie radni z PO i SLD wrócili do starych nazw.

- Nie można pozwolić, żeby dekomunizacja przekroczyła granice absurdu, a to się właśnie dzieje - mówił WP radny Jakub Mendry. Jednak Wojewoda nie zamierza odpuszczać i zapowiedział kroki prawne.

"Przyjmujemy tę decyzję jako niezrozumiałą, godzącą w dobre imię śp. Lecha Kaczyńskiego i śp. Bernarda Śliwińskiego, a także gloryfikującą ustrój totalitarny. Stało się to z wielką szkodą dla wizerunku miasta Bydgoszczy w Polsce i świecie" - brzmi oświadczenie wydane na stronie Urzędu Wojewódzkiego.

dervr4f

Zobacz też: Dekomunizacja ulic w polskich miastach

Bogdanowicz przypomina, że tzw. ustawa dekomunizacyjna została przyjęta także dzięki głosom opozycji, a zmianę nazw zalecił IPN, który powiązał je z ustrojem totalitarnym.

Źródło: bydgoszcz.uw.gov.pl.

dervr4f

Podziel się opinią

Share

dervr4f

dervr4f
Więcej tematów