Trwa ładowanie...

Ursula Von der Leyen przesłucha kandydatów na komisarzy UE. Kłopoty Krzysztofa Szczerskiego?

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen we wtorek rozpocznie przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy. Jak podaje RMF FM, ubiegający się o jedno ze stanowisk Krzysztof Szczerski może mieć problemy z uzyskaniem nominacji.

Share
Ursula Von der Leyen przesłucha kandydatów na komisarzy UE. Kłopoty Krzysztofa Szczerskiego?
Źródło: Forum, fot: Mateusz Wlodarczyk
d3bfcsg

Jak przekazał rozgłośni polityk z otoczenia Ursuli von der Leyen, nie każdy zgłoszony kandydat będzie ostatecznie członkiem komisji. Starający się o stanowisko europarlamentarzyści mogą zostać odrzuceni podczas formalnych przesłuchań przez nową szefową komisji, a także w czasie przesłuchania w Parlamencie Europejskim.

Według RMF FM, w europarlamencie trwa poszukiwanie "czarnej owcy". Zazwyczaj co najmniej jeden kandydat "odpada" podczas przesłuchań w Europarlamencie. PE lubi demonstrować w ten sposób swoje znaczenie w procesie tworzenia nowej komisji.

Krzysztof Szczerski może mieć problemy z uzyskaniem nominacji z uwagi na stawiane wobec Polski przez unijne instytucje zarzuty o brak praworządności. Wciąż również nie wiadomo co z kandydatami z Włoch i Francji. Te kraje nadal nie przedstawiły polityków, którzy mieliby reprezentować je w Komisji.

Zobacz także: Z czego żyje i ile zarabia? Adrian Zandberg mówi wprost

Krzysztof Szczerski przyjedzie na przesłuchanie do Brukseli pod koniec tygodnia. Von der Leyen rozmawiała już z polskim kandydatem na początku sierpnia. Wówczas rozmowa miała charakter rozpoznawczy. Skład nowej Komisji Europejskiej ma zostać zatwardzony przed 1 listopada.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bfcsg

Podziel się opinią

Share
d3bfcsg
d3bfcsg
Więcej tematów