WP

Urlop Polak najchętniej spędzi w domu. Ale ma swoje typy na zagranicę

Lato to najlepszy czas na urlopy. Polacy jednak ich nie spędzą na zagranicznych wojażach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy najbardziej chcą pojechać na Wyspy Kanaryjskie
Polacy najbardziej chcą pojechać na Wyspy Kanaryjskie (Forum, Fot: Jan Włodarczyk)
WP

W tym roku lato przyszło nieco wcześniej niż zwykle. Ale najwięcej Polaków i tak weźmie urlop w miesiącach wakacyjnych, kiedy można ten czas spędzić z całą rodziną. Nie wszyscy będą jednak wyjeżdżać.

W sondażu przeprowadzonym na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski 26 proc. Polaków zadeklarowało, że wakacje spędzi w domu. W Polskę ruszy wtedy 22 proc. osób. Za granicę - jedynie 10 proc. Niewiele mniej, bo 8 proc. nie ma zamiaru odpoczywać, tylko będzie pracować.

WP

20 proc. Polaków twierdzi, że nie ma jeszcze planu ani pomysłu na ten czas. 4 proc. chce wykorzystać moment na przeprowadzenie remontu.

WP.PL
Podziel się

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

WP

Nawet jeśli wyjazd zagraniczny nie jest w zasięgu wszystkich, większość z nas wie, który kraj chce odwiedzić. Faworytem Polakow są hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie (16 proc.), Chorwacja (14 proc.) i Grecja ze szczególnym naciskiem na Kretę (13 proc.).

WP.PL
Podziel się

Polacy marzą również o tym, by wyjechać poza kontynent. 6 proc. osób biorących udział w sondażu WP chce zobaczyć Nową Zelandię. A 5 proc. - Australię, tyle samo - USA.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP