Trwa ładowanie...
d2bv0zl

Urban "nawarzył sobie piwa"?

Stowarzyszenie Pamięci ZAPORA z Łomży złożyło do miejscowej prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Jerzego Urbana i wydawaną przez niego gazetę. Zarzut dotyczy oszpecenia godła polskiego oraz naigrawania się z polskiego hymnu narodowego.

Share
d2bv0zl

W ostatnim numerze tygodnika zamieszczono tekst zatytułowany "Jeszcze Polska nie zginęła póki my piszemy". Składają się nań nadsyłane rzekomo przez czytelników projekty nowego hymnu narodowego na ogłoszony przez redakcję konkurs.

Zdaniem Stowarzyszenia Pamięci Walczących z Komunizmem i Faszyzmem ZAPORA w Łomży, godło i hymn Polski podlegają szczególnej ochronie prawnej. Stowarzyszenie zwróciło się też do ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, aby swoim autorytetem nadzorował postępowanie wyjaśniające łomżyńskiej prokuratury w tej sprawie.

Stowarzyszenie apeluje też do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o publiczne napiętnowanie gazety i jej redaktora naczelnego, gdyż - zdaniem członków tej organizacji - opluwanie uczuć Polaków i jątrzenie powinno spotkać się z taką właśnie reakcją głowy państwa. (ajg)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2bv0zl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bv0zl
d2bv0zl
Więcej tematów