Trwa ładowanie...
d303cc1

Unia Wolności zmienia lokalne władze i wizerunek

Nowy wizerunek Unii Wolności w wyborach samorządowych jako partii dynamicznej i działającej w sferach pozapolitycznych zapowiedział w sobotę w Krakowie podczas regionalnych wyborów władz tej partii przewodniczący UW Władysław Frasyniuk.
Share
d303cc1

Unia będzie szukała społecznych partnerów, z którymi pójdzie do wspólnej kampanii samorządowej. Społecznych, czyli stowarzyszeń, organizacji pozarządowych i elit, dlatego że przyszły samorząd będzie wprowadzał na przykład miasto Kraków do Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia jest jakość ludzi, którzy wejdą do przyszłego samorządu - powiedział Władysław Frasyniuk.

Jego zdaniem Unia ma znakomity produkt i znakomitych ludzi. I chcemy się odwołać do nowoczesnej polskiej inteligencji i chcemy zwrócić się do ludzi myślących po to, żeby uznali, że mamy ich prawo do tego, by reprezentować ich na polskiej scenie politycznej - zapowiedział.

Ja jestem przekonany, że mnóstwo młodych ludzi, ludzi kształcących się chciałoby, żeby polityk znaczyło działacz publiczny, żeby znaczyło misję publiczną, a nie tylko i wyłącznie zawłaszczanie sobie państwa lub też nieustające zarzuty o korupcję - stwierdził.

Zdaniem Frasyniuka, takie działanie nie jest tylko kwestią marketingu. Marketing zwyciężył w ostatnich wyborach, ale to jest działanie na krótką metę w kampanii wyborczej. Odpowiedzialność za państwo wymaga charakteru i wiedzy - powiedział.

Nowym przewodniczącym Rady Regionalnej Małopolskiej Unii Wolności został ponownie Jerzy Meysztowicz. (an)

d303cc1

Podziel się opinią

Share
d303cc1
d303cc1
Więcej tematów