Trwa ładowanie...
d4079a0

Unia Pracy nie chce koalicji z PO

Unia Pracy odrzuca możliwość utworzenia koalicji SLD-UP z Platformą Obywatelską - powiedział w niedzielę dziennikarzom szef Unii Marek Pol.

Share
d4079a0

Podkreślił, że jego partii zdecydowanie bliżej jest do ugrupowań chłopskich. UP jest za budowaniem stabilnego zaplecza parlamentarnego dla przyszłego rządu. Zdajemy sobie jednak sprawę z różnic, jakie występują pomiędzy koalicją SLD-UP a PSL, Samoobroną, czy Platformą - mówił Pol.

Według niego, tylko te trzy ugrupowania wchodzą w ogóle w grę w rozważaniach o budowie stabilnego zaplecza dla rządu. Pol dodał, że Unia Pracy szanuje werdykt wyborców, którzy dość jednoznacznie głosowali na ugrupowania domagające się bardziej sprawiedliwego państwa.

Biorąc to wszystko pod uwagę - z jednej strony nasz program, z drugiej opinie większości Polaków oraz cechy programowe ugrupowań, o których mówiłem - Unia Pracy odrzuca możliwość koalicji SLD-UP z Platformą Obywatelską - podkreślił.

Uważamy, że ta koalicja byłaby dla wyborców niezrozumiała i wywołałaby zdecydowanie złą reakcję elektoratu UP - powiedział Pol. (and)

d4079a0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4079a0
Więcej tematów