Trwa ładowanie...

Unia Europejska przedłużyła sankcje za aneksję Krymu

Unia Europejska o kolejne 6 miesięcy przedłużyła sankcje nałożone na 177 osób i 48 podmiotów, które mają być odpowiedzialne za aneksję Krymu przez Rosję. Wjazdu na teren UE zakazano rosyjskim politykom, przedstawicielom armii i ukraińskim separatystom.
Share
Unia Europejska przedłużyła sankcję za aneksję Krymu
Unia Europejska przedłużyła sankcję za aneksję KrymuŹródło: GETTY, Sergei Malgavko/TASS, Fot: Sergei Malgavko
d3ah4lf

Unia Europejskie zdecydowała o nałożeniu sankcji na osoby i podmioty odpowiedzialne w jej ocenie za aneksję Krymu w 2014 roku. Od tamtej pory są one regularnie przedłużane o kolejne pół roku. Miały one być odpowiedzią na działania podważające i destabilizujące integralność terytorialną Ukrainy. Wśród osób, których dotknęły sankcje jest wielu przedstawicieli bliskiego otoczenia Władimira Putina.

Poza przedłużeniem sankcji za aneksję Krymu, UE podjęła również decyzję o przedłużeniu o kolejny rok sankcji nałożonych na byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Byłej głowie państwa zarzuca się liczne nadużycia i przywłaszczenie państwowych funduszy, co w konsekwencji doprowadziło do osłabienia gospodarczego Ukrainy.

Poza sankcjami na konkretne osoby i podmioty, funkcjonują również unijne ograniczenia nałożone na określone sektory rosyjskiej gospodarki.

d3ah4lf

Jaka będzie Wielkanoc? Prof. Simon odpowiedział. Wybuchł głośny śmiech

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ah4lf

Podziel się opinią

Share
d3ah4lf
d3ah4lf
Więcej tematów