Trwa ładowanie...
dvewhhx
IAR

"Unia Europejska dla Ukrainy!" Polacy i Ukraińcy demonstrowali przez ambasadą Ukrainy w Warszawie

Kilkadziesiąt osób demonstrowało pod ambasadą Ukrainy w Warszawie, by poprzeć starania naszych wschodnich sąsiadów w integracji ze Wspólnotą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja ukraińskich zwolenników integracji z UE
Demonstracja ukraińskich zwolenników integracji z UE (AFP, Fot: Sergei Supinsky)
dvewhhx

Dziś Ukraina podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, nie podpisała umowy stowarzyszeniowej z Unią. To skutek nacisków Rosji na władze tego kraju. Jadwiga Chmielowska, która współorganizowała spotkanie, mówi, że władze Ukrainy nie mogą postępować wbrew woli narodu i przypomina, że Ukraińcy krzyczą podczas różnych manifestacji "Tu jest Europa". Jej zdaniem władze tego kraju zachowały się fatalnie, ulegając presji Władimira Putina.

W manifestacji w Warszawie wzięli udział zarówno Polacy jak i Ukraińcy. Jedna z protestujących, Galina Fidziak wierzy, że zbliżenie z Unią to szansa dla jej kraju. Zwraca ona uwagę, że na Ukrainie jest bardzo wielu mądrych i zdolnych ludzi, którzy nie mają perspektyw i muszą wyjeżdżać z kraju, by realizować swoje marzenia. Jej zdaniem, zbliżenie z Unią powstrzymałoby ten trend. Przedstawiciele Unii zapewniają, że droga Ukrainy do Wspólnoty jest cały czas otwarta.

dvewhhx

Podziel się opinią

Share

dvewhhx

dvewhhx
Więcej tematów