Trwa ładowanie...
dqn4mwx

Ulica Głogowska odżyje! Będą nowe ławki i więcej zieleni

Jeszcze tej jesieni ruszą prace związane z powstaniem na ul. Głogowskiej elementów małej architektury i zieleni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulica Głogowska odżyje! Będą nowe ławki i więcej zieleni
(wizualizacja autorstwa E. Sakowskiej i A. Lewandowskiej)
dqn4mwx

Ulica Głogowska jeszcze niedawno była jedną z głównych ulic handlowych Poznania. Niestety, w ostatnich latach to się zmieniło. Powstające jak grzyby po deszczu kolejne galerie handlowe sprawiły, że coraz więcej lokali świeci pustkami, a w konsekwencji zamiera ruch pieszych.

Aby ponownie ożywić główną ulicę Łazarza, w lutym Zarząd Dróg Miejskich ogłosił konkurs na projekt zakładający rewitalizację ulicy poprzez zieleń i małą architekturę. Konkurs wygrała koncepcja przedstawiona przez Emilię Sakowską i Agnieszkę Lewandowską. Pierwszy etap prac ma się rozpocząć jeszcze tej jesieni i obejmie cztery miejsca wytypowane przez ZDM wraz z radą osiedla.

- Prace przed budynkiem Dworca Zachodniego będą obejmować remont murków z piaskowca oraz wprowadzenie drewnianych siedzisk. Celem działań jest stworzenie przyjaznej przestrzeni dla pieszych - wyjaśnia ZDM.

dqn4mwx

Po zakończeniu prac nie będzie już możliwe parkowanie samochodów po prawej stronie od wejścia do Dworca Zachodniego.

Kolejnym miejscem, które zmieni swoje oblicze, jest skwer przy ul. Strusia. Pojawi się tu nowa zieleń oraz elementy małej architektury. Z kolei realizacja prac na skwerze Chociszewskiego przewidziana jest w tym roku tylko w zakresie robót przygotowawczych i ziemnych. Pozostały zakres związany z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe) zaplanowano w 2015 r. ze środków Rady Osiedla Święty Łazarz.

Ostatnim miejscem, wskazanym do rewaloryzacji jest teren przy ul. Sielskiej. W miejscu tym drogowcy planują wykonać remont istniejących donic dla drzew, uzupełniając ich funkcję o elementy siedzisk z materiału drewnianego. Pojawią się tutaj nie tylko miejsca do wypoczynku, ale także stojaki rowerowe i nowe kosze na śmieci. Zasadniczym celem prac rewaloryzacyjnych jest "oddanie" tych terenów pieszym i wyeliminowanie nielegalnego parkowania.

Wszystkie prace w tych czterech miejscach mają się zakończyć do końca października. Kolejny etap prac przewidzianych projektem wykonawczym dla ul. Głogowskiej zależny jest przyszłych budżetów, w tym środków przewidzianych w budżetach rad osiedli.

dqn4mwx

Podziel się opinią

Share
dqn4mwx
dqn4mwx
Więcej tematów