Trwa ładowanie...
di9lefm

Ulewa nad Warszawą. Mateusz Morawiecki zwołał nadzwyczajne spotkanie. "Taki premier to tragedia"

Po tym, jak w poniedziałek ulewa zalała ulice Warszawy, premier Mateusz Morawiecki zwołał naradę szefów służb. Na wydaną decyzję natychmiast zareagował Sławomir Nitras. Poseł PO odparł zarzuty dotyczące paraliżu miasta, jakie skierowano w stronę prezydenta Warszawy i przypomniał szefowi rządu o sytuacji w jego okręgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Mateusz Morawiecki skrytykowany za zwołanie nadzwyczajnej narady ws. ulewy
Warszawa. Mateusz Morawiecki skrytykowany za zwołanie nadzwyczajnej narady ws. ulewy (East News)
di9lefm

"W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych" - ogłosił na Twitterze Piotr Müller, informując o działaniach podjętych przez Mateusza Morawieckiego ws. skutków ulewy, jaka przeszła w poniedziałek nad Warszawą.

Na reakcję związaną z decyzją szefa rządu nie trzeba było długo czekać. Jako pierwszy spotkanie Morawieckiego z szefami służb skomentował poseł PO Sławomir Nitras.

"Woda w Warszawie po 15 minutach została odprowadzona. Zawsze się tak dzieje w przypadku gwałtownych, silnych opadów. Czy w Polsce PiS nawet deszcz musi być upolityczniony? - napisał w mediach społecznościowych członek sztabu Rafała Trzaskowskiego, zamieszczając zdjęcie, na którym widać zalane ulice Katowic, gdzie gwałtowne ulewy wystąpiły z kolei w lipcu 2019 roku.

di9lefm

"Poseł Mateusz Morawiecki nawet niespecjalnie pamięta chyba, ale jest posłem z Katowic. Taki premier to tragedia" - czytamy w dalszej części wpisu Nitrasa na Twitterze.

Prezydenta Warszawy skrytykował też szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. - To kolejna sytuacja, w której rząd musi zainterweniować, kiedy Warszawa ma problemy. Pamiętamy wszyscy awarię oczyszczalni ścieków "Czajka", kiedy rząd również musiał włączyć się do akcji, bo miliony, hektolitry ścieków wpadały do Wisły - mówił Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń".

Warszawa. Ulewa zalała miasto

Silne opady deszczu nawiedziły Warszawę w poniedziałek po godz. 16:00. Stołeczna straż pożarna otrzymała ponad 300 zgłoszeń. Zalana została m.in. stacja metra Ratusz-Arsenał. Woda utrudniała także przejazd kierowcom poruszającym się przy Cytadeli, gdzie funkcjonował tylko jeden pas w kierunku Żoliborza.

di9lefm

Nieprzejezdne dla samochodów i tramwajów było też rondo Starzyńskiego na Pradze-Północ.

"Pomimo intensywnych opadów deszczu, studzienki kanalizacyjne systematycznie odprowadzają wodę opadową. W ciągu 15 minut nadmiar wody na pl. Trzech Krzyży został przyjęty przez kanalizację miejską" - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy.

W rozmowie z Wirtualną Polską Karolina Gałecka dodała, że opady, które wystąpiły w poniedziałek w Warszawie były niezwykle intensywne, ale "sytuacja się stabilizuje". - Ta kanalizacja potrzebuje czasu, żeby te wodę odebrać - stwierdziła rzeczniczka.

di9lefm

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di9lefm

Podziel się opinią

Share
di9lefm
di9lefm
Więcej tematów