Trwa ładowanie...

Ulewa nad Warszawą. Mateusz Morawiecki zwołał nadzwyczajne spotkanie. "Taki premier to tragedia"

Po tym, jak w poniedziałek ulewa zalała ulice Warszawy, premier Mateusz Morawiecki zwołał naradę szefów służb. Na wydaną decyzję natychmiast zareagował Sławomir Nitras. Poseł PO odparł zarzuty dotyczące paraliżu miasta, jakie skierowano w stronę prezydenta Warszawy i przypomniał szefowi rządu o sytuacji w jego okręgu.

Ulewa nad Warszawą. Mateusz Morawiecki zwołał nadzwyczajne spotkanie. "Taki premier to tragedia"Źródło: East News
d3zzq6w
d3zzq6w

"W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych" - ogłosił na Twitterze Piotr Müller, informując o działaniach podjętych przez Mateusza Morawieckiego ws. skutków ulewy, jaka przeszła w poniedziałek nad Warszawą.

Na reakcję związaną z decyzją szefa rządu nie trzeba było długo czekać. Jako pierwszy spotkanie Morawieckiego z szefami służb skomentował poseł PO Sławomir Nitras.

"Woda w Warszawie po 15 minutach została odprowadzona. Zawsze się tak dzieje w przypadku gwałtownych, silnych opadów. Czy w Polsce PiS nawet deszcz musi być upolityczniony? - napisał w mediach społecznościowych członek sztabu Rafała Trzaskowskiego, zamieszczając zdjęcie, na którym widać zalane ulice Katowic, gdzie gwałtowne ulewy wystąpiły z kolei w lipcu 2019 roku.

"Poseł Mateusz Morawiecki nawet niespecjalnie pamięta chyba, ale jest posłem z Katowic. Taki premier to tragedia" - czytamy w dalszej części wpisu Nitrasa na Twitterze.

Prezydenta Warszawy skrytykował też szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. - To kolejna sytuacja, w której rząd musi zainterweniować, kiedy Warszawa ma problemy. Pamiętamy wszyscy awarię oczyszczalni ścieków "Czajka", kiedy rząd również musiał włączyć się do akcji, bo miliony, hektolitry ścieków wpadały do Wisły - mówił Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń".

d3zzq6w

Warszawa. Ulewa zalała miasto

Silne opady deszczu nawiedziły Warszawę w poniedziałek po godz. 16:00. Stołeczna straż pożarna otrzymała ponad 300 zgłoszeń. Zalana została m.in. stacja metra Ratusz-Arsenał. Woda utrudniała także przejazd kierowcom poruszającym się przy Cytadeli, gdzie funkcjonował tylko jeden pas w kierunku Żoliborza.

Nieprzejezdne dla samochodów i tramwajów było też rondo Starzyńskiego na Pradze-Północ.

"Pomimo intensywnych opadów deszczu, studzienki kanalizacyjne systematycznie odprowadzają wodę opadową. W ciągu 15 minut nadmiar wody na pl. Trzech Krzyży został przyjęty przez kanalizację miejską" - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy.

d3zzq6w

W rozmowie z Wirtualną Polską Karolina Gałecka dodała, że opady, które wystąpiły w poniedziałek w Warszawie były niezwykle intensywne, ale "sytuacja się stabilizuje". - Ta kanalizacja potrzebuje czasu, żeby te wodę odebrać - stwierdziła rzeczniczka.

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zzq6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zzq6w
Więcej tematów