Trwa ładowanie...
d4xx34m

Ułatwienia w wyjazdach pielgrzymek na Ukrainę

Straż graniczna podejmuje starania, aby stworzyć warunki dla szybkiego, sprawnego i przyjemnego przekraczania granicy przez polskich pielgrzymów udających się do Lwowa i Kijowa na spotkanie z papieżem.

d4xx34m
d4xx34m

Stawiamy sobie za cel, by czas odprawy autobusu z pielgrzymami nie zajął więcej, niż kilkanaście minut. Dlatego dla uczestników pielgrzymek wprowadzi się uproszczoną formę kontroli - poinformował we wtorek komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppłk Piotr Drużdż.

Według wstępnych szacunków, liczba pielgrzymów z Polski wyruszających w zorganizowanych grupach wyniesie ok. 5 tys., ale służby graniczne będą zdolne odprawić więcej osób. Główne przejścia wyznaczone do odpraw pielgrzymek w Podkarpackiem to Korczowa - Krakowiec, Medyka - Szeginie (odprawa odbywać się tam będzie na specjalnie wyznaczonych pasach) oraz Przemyśl - Mościska i Krościenko - Chyrów.

Dla samochodów osobowych i autokarów dodatkowo uruchomi się też przejście Krościenko - Smolnica, a w razie potrzeby także przejście Malhowice - Niżankowice (dla pielgrzymek pieszych).

Przekraczanie granicy odbywać się będzie na podstawie paszportu, ale dla przyspieszenia kontroli każda grupa powinna mieć listę uczestników. Zaleca się ponadto wcześniejsze awizowanie Straży Granicznej, kiedy i którędy dana grupa zamierza udać się na Ukrainę.

Na okres papieskiej wizyty (23-27 czerwca) strona ukraińska zamierza odstąpić od pobierania od polskich grup pielgrzymkowych opłat ekologicznych oraz ubezpieczenia zdrowotnego. (ajg)

d4xx34m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4xx34m
Więcej tematów