Trwa ładowanie...
09-06-2015 08:25

Ukraińskie MSW: eksplozja w płonącej bazie paliwowej, są zabici

Wciąż nie wiadomo, ile jest ofiar śmiertelnych serii eksplozji w bazie naftowej pod Wasylkowem na południe od Kijowa, gdzie we wtorek od kilkunastu godzin trwa akcja gaszenia pożaru.

Ukraińskie MSW: eksplozja w płonącej bazie paliwowej, są zabiciŹródło: AFP, fot: Sergey Bobok
d2fxlvo

Oficjalne źródła mówią, że po wybuchu, do którego doszło rano, nie ma kontaktu z dwoma, bądź trzema strażakami. Sześciu trafiło do szpitala. Obecne na miejscu media przekazują, że w momencie eksplozji w jej bezpośredniej bliskości było aż 180 strażaków. "Karetki pogotowia nie nadążają z wywożeniem rannych" - podały wiadomości stacji telewizyjnej "1plus1".

d2fxlvo

Doradca szefa MSW Ukrainy Zorian Szkiriak napisał na swoim Facebooku, że przyczyną pożaru mogło być złamanie zasad przechowywania wyrobów paliwowych, nie wykluczył jednak i umyślnego podpalenia.

Obok płonącej od poniedziałku wieczorem bazy znajduje się las i jeszcze jeden taki obiekt. W związku z zagrożeniem ewakuowano z niego wszystkich pracowników i wywieziono sprzęt.

Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała, że pod Wasylkowem płonie aż 16 zbiorników z paliwem; osiem o objętości 900 metrów sześciennych i osiem o objętości 50 metrów sześciennych. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu.

Według wcześniejszych informacji w godzinach nocnych, podczas akcji ratunkowej zginęła jedna osoba, a trzy inne w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

d2fxlvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fxlvo
Więcej tematów