Trwa ładowanie...

Ukraiński wywiad: Rosja dozbraja separatystów, wysłała też snajperów

• Kijów oskarża: Rosjanie przekazują separatystom paliwo i sprzęt wojskowy
• "Rosjanie przerzucili grupę snajperów ze 100. brygady zmotoryzowanej"
• Wywiad Ukrainy twierdzi też, że łamane jest porozumienie o zawieszeniu broni
• Na wschodzie Ukrainy formalnie obowiązuje rozejm

Ukraiński wywiad: Rosja dozbraja separatystów, wysłała też snajperówŹródło: mil.ru
d652wsv

"Główne wysiłki przeciwnika skoncentrowane są na utrzymaniu gotowości bojowej wojsk, rotacji i wzmacnianiu oddziałów na pierwszej linii frontu" - napisano na profilu Głównego Zarządu Wywiadu ukraińskiego ministerstwa obrony na Facebooku.

Według jego danych w ostatnim czasie do kontrolowanej przez separatystów miejscowości Oktiabr na północny wschód od Mariupola Rosjanie przerzucili grupę snajperską 100. brygady zmotoryzowanej, należącą do I korpusu wojskowego armii z rosyjskiego miasta Donieck w obwodzie rostowskim. Przeprowadzono także m.in. rotację żołnierzy 9. pułku zmotoryzowanego piechoty morskiej w Nowoazowsku.

"Dowództwo Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej kontynuuje dostawy broni i sprzętu wojskowego, a także środków materialno-technicznych z terytorium Rosji" - oświadczył ukraiński wywiad.

d652wsv

Jak poinformował, do Charcyzka w obwodzie donieckim Rosjanie dostarczyli sześć cystern z paliwem, trzy czołgi T-80, dwa opancerzone samochody terenowe "Tigr" i dwa pojazdy łączności. W kierunku Doniecka i miejscowości Amwrosijiwka poruszała się kolumna 50 pojazdów wojskowych, wśród których były samobieżne wyrzutnie rakietowe.

Kilka dni wcześniej szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak oświadczał, że obecnie na terenach Ukrainy, które kontrolowane są przez separatystów, znajduje się 4-6 tys. żołnierzy rosyjskich sił zbrojnych.

Z Kijowa Jarosław Junko

d652wsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d652wsv
Więcej tematów