WP

Ukraiński bokser założył partię na rzecz reform

Ukraiński bokser Witalij Kliczko założył partię polityczną Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform, w skrócie UDAR, czyli cios.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

- Celem naszej ekipy jest stworzenie podstaw dla sukcesu państwa. Chcemy zjednoczyć wykształconych ludzi sukcesu i zaangażować ich w zarządzanie krajem. Tylko wówczas może dojść do realnych zmian, bo przecież starzy politycy udowodnili, że nie są w stanie rządzić - mówił na pierwszym zjeździe UDAR-u, który w sobotę 24 kwietnia wybrał go na przewodniczącego partii.

- Dziś rozpoczyna się nowy etap: silnym ciosem (udarem) gotów jestem rozbić ścianę między społeczeństwem i władzą, która powstrzymuje rozwój Ukrainy - dodał Witalij Kliczko.

39-letni bokser stoi na czele bloku jego własnego imienia w Kijowskiej Radzie Miejskiej, lecz dotychczas nie posiadał partii.

WP

29 maja w Gelsenkirchen Witalij Kliczko będzie bronił mistrzowskiego pasa organizacji WBC w wadze ciężkiej w pojedynku z Albertem Sosnowskim. Z kolei jego młodszy brat Władimir jest czempionem federacji IBF i WBO.

Polub WP Wiadomości
WP
WP