Trwa ładowanie...

Ukraińska armia wycofuje wyrzutnie rakietowe "Uragan" z linii walk

Ukraińska armia rozpoczyna w piątek wycofywanie wyrzutni rakietowych "Uragan" z linii walk z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy - poinformował w Kijowie rzecznik operacji zbrojnej wymierzonej w rebeliantów Anatolij Stelmach.

Share
Ukraińska armia wycofuje wyrzutnie rakietowe "Uragan" z linii walk
Źródło: PAP/EPA, fot: Donat Sorokin
d136gde

Oświadczył, że OBWE przekazuje stronie ukraińskiej dokumenty, świadczące o tym, iż ciężkie uzbrojenie wycofują także separatyści.

- W czwartek przez całą dobę trwało wycofywanie systemów "Grad". W piątek nastąpi kolejny etap; będą to systemy "Uragan" - przekazał Stelmach.

Rzecznik zapewnił, że wojska ukraińskie przestrzegają porozumień pokojowych zawartych 12 lutego w Mińsku m.in. o zawieszeniu broni. - OBWE udostępnia nam dokumenty, które potwierdzają, że bojownicy (prorosyjscy) wycofują taką samą ilość sprzętu z linii walk. Mamy w związku z tym nadzieję, że w Donbasie w końcu nastanie pokój - zaznaczył Stelmach.

d136gde

Obie strony konfliktu zobowiązały się w Mińsku do wycofania całego ciężkiego uzbrojenia na równe odległości w celu stworzenia strefy bezpieczeństwa o szerokości minimum 50 km w przypadku systemów artyleryjskich kalibru 100 mm i większego oraz strefy bezpieczeństwa o szerokości 70 km dla wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (WWR) i o szerokości 140 km dla WWR "Tornado-S", "Uragan", "Smiercz" i systemów rakietowych "Toczka" ("Toczka U").

d136gde

Podziel się opinią

Share
d136gde
d136gde
Więcej tematów