Trwa ładowanie...
d16jmx1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraińska armia wycofuje wyrzutnie rakietowe "Uragan" z linii walk

Ukraińska armia rozpoczyna w piątek wycofywanie wyrzutni rakietowych "Uragan" z linii walk z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy - poinformował w Kijowie rzecznik operacji zbrojnej wymierzonej w rebeliantów Anatolij Stelmach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artyleria rakietowa Uragan
Artyleria rakietowa Uragan (PAP/EPA, Fot: Donat Sorokin)
d16jmx1

Oświadczył, że OBWE przekazuje stronie ukraińskiej dokumenty, świadczące o tym, iż ciężkie uzbrojenie wycofują także separatyści.

- W czwartek przez całą dobę trwało wycofywanie systemów "Grad". W piątek nastąpi kolejny etap; będą to systemy "Uragan" - przekazał Stelmach.

Rzecznik zapewnił, że wojska ukraińskie przestrzegają porozumień pokojowych zawartych 12 lutego w Mińsku m.in. o zawieszeniu broni. - OBWE udostępnia nam dokumenty, które potwierdzają, że bojownicy (prorosyjscy) wycofują taką samą ilość sprzętu z linii walk. Mamy w związku z tym nadzieję, że w Donbasie w końcu nastanie pokój - zaznaczył Stelmach.

Obie strony konfliktu zobowiązały się w Mińsku do wycofania całego ciężkiego uzbrojenia na równe odległości w celu stworzenia strefy bezpieczeństwa o szerokości minimum 50 km w przypadku systemów artyleryjskich kalibru 100 mm i większego oraz strefy bezpieczeństwa o szerokości 70 km dla wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (WWR) i o szerokości 140 km dla WWR "Tornado-S", "Uragan", "Smiercz" i systemów rakietowych "Toczka" ("Toczka U").

d16jmx1

Podziel się opinią

Share

d16jmx1

d16jmx1
Więcej tematów