Trwa ładowanie...

Ukraińska ambasada krytykuje TVN24. Jest odpowiedź stacji

• Ambasada Ukrainy w Polsce skrytykowała emisję dokumentu ”Ukraina. Maski rewolucji” w TVN24 • Zdaniem Ukraińców film przedstawia konflikt podobnie jak rosyjska propaganda • TVN24 twierdzi, że dokument został potraktowany jako głos w sprawie sytuacji na Ukrainie
Share
Dokument Paula Moreiry został pokazany 21 lutego w ramach cyklu "Ewa Ewart poleca"
Dokument Paula Moreiry został pokazany 21 lutego w ramach cyklu "Ewa Ewart poleca"Źródło: Materiały prasowe
dfua53j

Jak pisze serwis press.pl, TVN24 wyemitował film Paula Moreiry "Ukraina. Maski rewolucji" 21 lutego, w ramach cyklu "Ewa Ewart poleca". Z dokumentu wynika, że na Ukrainie coraz większe wpływy zdobywają ruchy nacjonalistyczne, które w dużej mierze przyczyniły się do powstania konfliktu w Donbasie.

Ambasada Ukrainy emisję filmu uznała za "nieprzyjazny gest polskiej telewizji TVN24", która "zademonstrowała brak szacunku wobec milionów Ukraińców". "Jesteśmy przekonani, że naród polski, który przez długie lata swojej historii nauczył się doceniać prawdę i ujawniać podstępne kłamstwa, oceni ten film w należyty sposób, jak i sam fakt jego emisji w telewizji TVN24" - czytamy w specjalnym oświadczeniu ukraińskiej ambasady na Facebooku. Ambasada poprosiła stację o wyjaśnienia.

Oświadczenie Ambasady Ukrainy w PolsceAmbasada Ukrainy w Polsce jest rozczarowana nieprzyjaznym gestem polskiej...

Posted by Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі on 21 luty 2016

Według press.pl redaktor naczelny TVN24 Adam Pieczyński w odpowiedzi napisał, że film został potraktowany wyłącznie jako jeden z głosów w dyskusji nt. sytuacji na Ukrainie, a jego emisja nie oznacza, że stacja się z nim zgadza.

dfua53j

Podziel się opinią

Share
dfua53j
dfua53j
Więcej tematów