Trwa ładowanie...

Ukrainka dostała udaru, szef zostawił ją na ulicy. Prokuratura chce surowego wyroku

Obrońca mężczyzny, oskarżonego o nieudzielenie pomocy pracującej na czarno w jego firmie Oksanie, chce dla swojego klienta pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Prokuratura uważa, że proponowana kara jest zbyt łagodna.
Share
Jędrzej C. zostawił swoją pracownicę na przystanku, kiedy ta dostała wylewu. Prokuratura chce dla niego surowej kary
Jędrzej C. zostawił swoją pracownicę na przystanku, kiedy ta dostała wylewu. Prokuratura chce dla niego surowej karyŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d1vrpyb

Sprawa dotyczy Ukrainki Oksany. Kobieta pracowała na czarno w firmie Jędrzeja C. Na początku 2018 r. tuż obok zakładu doznała udaru. Pracodawca zamiast zawieźć ją do szpitala zostawił na przystanku. Potem zadzwonił na policję i udawał, że znalazł ją pijaną. Ukraina w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zmarła w połowie stycznia 2020 r. - przypomina portal gloswielkopolski.pl.

Prokuratura wszczęła śledztwo wobec pracodawcy Oksany. Mężczyzna został oskarżony o nieudzielenie pomocy oraz narażenie kobiety na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Łącznie usłyszał dziewięć zarzutów. We wrześniu 2018 r. Jędrzej C. został uznany winnym zarzucanych mu czynów, ale sprawa została umorzona na dwa lata. Od wyroku odwołała się jednak prokuratura.

Przeczytaj: Doznała udaru, pracodawca jej nie pomógł. Ukrainka Oksana nie żyje

Sprawa ma zostać ponownie rozpatrzona. Pracodawca Ukrainki złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Chce pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 20 tys. zł grzywny i 10 tys. zł ewentualne nawiązki na rzecz pokrzywdzonej. Propozycji obrony sprzeciwił się prokurator, który uważa, że jest za niska. Domaga się roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 50 tys. zł grzywny. Kolejna rozprawa odbędzie się 13 marca. Wówczas najprawdopodobniej zapadnie wyrok.

d1vrpyb

Przeczytaj również: Będą zarzuty dla przedsiębiorcy, który nie pomógł Ukraince

Zobacz też: "Żaden z kandydatów nie ma predyspozycji". Kąśliwe uwagi w programie

Źródło: gloswielkopolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vrpyb

Podziel się opinią

Share
d1vrpyb
d1vrpyb
Więcej tematów