Trwa ładowanie...

Ukraina: terroryści zabijają porwanych

Ukraińskie media publikują film obrazujący zabójstwo dwóch ukraińskich oficerów porwanych w Donbasie i przetrzymywanych w miejscowości Gorłowka. Zabójstwa mieli dokonać podkomendni Igora Bezlera, pseudonim "Bies", prorosyjskiego terrorysty działającego na wschodzie Ukrainy. Władze nie potwierdziły autentyczności filmu.

Share
Ukraina: terroryści zabijają porwanych
Źródło: PAP/EPA, fot: Valentina Svistunova
d3q9l5b

Komendę zabójstwa wydał sam Bezler, który żąda od władz ukraińskich wydania jednego ze swych ludzi zatrzymanych przez służbę bezpieczeństwa. Na filmie Bezler grozi, iż w kilkugodzinnych odstępach będzie zabijał kolejnych zakładników, o ile "jego człowiek" nie zostanie zwolniony.

Jeden z ukraińskich parlamentarzystów twierdzi, iż chodzi o agentkę Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji zatrzymaną przez ukraińskie SBU.

d3q9l5b

Władze nie potwierdziły jak dotąd autentyczności filmu umieszczonego w sieci. Jednocześnie poinformowały, iż część obwodów donieckiego i ługańskiego została już oswobodzona z obecności dywersantów.

Odnosząc się do liczby terrorystów działających na wschodzie kraju Dmytro Tymczuk - analityk spraw bezpieczeństwa sił zbrojnych Ukrainy wyjaśnia, iż w całym Donbasie działa według ocen służb około 10 tysięcy terrorystów. Sympatyzuje z nimi około 10 proc. ludności. Według ekspertów do spraw terroryzmu, walka z taką liczbą bojowników nie będzie łatwa.

d3q9l5b

Podziel się opinią

Share
d3q9l5b
d3q9l5b
Więcej tematów