Trwa ładowanie...
d3ghx5t

Ukraina: Solana apeluje o uczciwe wybory

Javier Solana (AFP)
Szef polityki zagranicznej Unii Europejskiej Javier Solana na zakończenie czwartkowej wizyty w Kijowie wyraził przekonanie, że utworzenie po wiosennych wyborach na Ukrainie stabilnego parlamentu zbliży ten kraj do Europy. Podczas krótkiego pobytu w Kijowie Javier Solana spotkał się z prezydentem Leonidem Kuczmą, premierem Anatolijem Kinachem, szefem parlamentu oraz przedstawicielami partii politycznych.

Share
d3ghx5t

Szef europejskiej dyplomacji przyjechał na Ukrainę zobaczyć jak przebiega kampania przed zaplanowanymi na 31 marca wyborami parlamentarnymi. Podczas wizyty Solany, przedstawiciele opozycyjnych partii poinformowali o szeregu nadużyć w toczącej się kampanii. Chodzi przede wszystkim o blokowanie dostępu do mediów kandydatom opozycji i wykorzystywanie stanowisk służbowych przez kandydatów partii rządzących.

Szef europejskiej dyplomacji podkreślał wagę wolnych wyborów. Prezydent Kuczma zapewnił go, że zrobi wszystko, aby wybory przebiegały uczciwie.

Javier Solana chwalił Ukrainę za dynamiczny rozwój gospodarczy. Według niego, problemem jest jednak niski poziom zagranicznych inwestycji. Solana wyraził przekonanie, że po wyborach Ukraina zdobędzie stabilność polityczną i ustawodawczą, co sprzyjać będzie napływowi zagranicznego kapitału. (miz)

d3ghx5t

Podziel się opinią

Share
d3ghx5t
d3ghx5t
Więcej tematów