Trwa ładowanie...
dmwuoep

Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji. To odwet za atak w Cieśninie Kerczeńskiej

Sankcje wobec Rosji zostaną rozszerzone - zdecydowała Ukraina. Podjęto również decyzję o nałożeniu restrykcji na organizatorów wyborów w części Donbasu, którą kontrolują separatyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Petro Poroszenko poinformował w środę o zakończeniu stanu wojennego wprowadzonego po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej
Prezydent Petro Poroszenko poinformował w środę o zakończeniu stanu wojennego wprowadzonego po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej (PAP/Tass, Fot: MIKHAIL PALINCHAK)
dmwuoep

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy zdecydowała o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji w związku z incydentem na Morzu Azowskim. Rosjanie zaatakowali ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej.

Sankcje obejmą "osoby prawne i fizyczne, rosyjskie firmy, biznesmenów, polityków oraz deputowanych, pracowników resortów siłowych, którzy aktywnie wspierali agresywne działania przeciwko Ukrainie bądź im sprzyjali" - poinformowała Rada w komunikacie.

dmwuoep

Dodała również, że restrykcjami objęto organizatorów wyborów na okupowanych terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego. Zostaną one również zastosowane przeciwko "wojskowym, sędziom i policjantom zaangażowanym w nielegalne zatrzymanie ukraińskich marynarzy podczas aktu agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie w Cieśninie Kerczeńskiej 25 listopada oraz nielegalne przetrzymywanie ich w rosyjskich więzieniach".

Źródło: tass.com

Zobacz także: Fort Trump? Andrzej Duda mówi o wiośnie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmwuoep

Podziel się opinią

Share

dmwuoep

dmwuoep
Więcej tematów