Trwa ładowanie...
dyc6r6w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina: po ostrzale kolumny uchodźców znaleziono 15 ciał

W obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy, gdzie w poniedziałek ostrzelano kolumnę uchodźców, znaleziono 15 ciał ofiar - poinformował rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko. Poszukiwania przerwano z powodu walk. - Nikt nie przeżył poniedziałkowego ataku na konwój uchodźców w obwodzie Ługańskim - powiedziało stacji BBC anonimowe źródło w siłach rebeliantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziewczynka w obozie uchodźców 10 km od granicy rosyjsko-ukraińskiej
Dziewczynka w obozie uchodźców 10 km od granicy rosyjsko-ukraińskiej (PAP/EPA, Fot: Yuri Kochetkov)
dyc6r6w

Rzecznik powiedział na briefingu, że w poniedziałek wieczorem zdołano odnaleźć 15 ciał cywilów, a dalsze poszukiwania ofiar ostrzału przerwano z powodu działań zbrojnych w regionie.

Łysenko przypomniał, że kolumna cywilów, w tym dzieci, przemieszczała się z Ługańska i została ostrzelana w pobliżu miejscowości Chriaszczuwate i Nowoswitliwka.

Ukraińskie władze oskarżyły prorosyjskich separatystów o ostrzelanie kolumny uchodźców z wyrzutni rakietowych Grad i zabicie wielu osób, w tym dzieci. Separatyści zdementowali te informacje.

dyc6r6w

W poniedziałek Andrij Łysenko twierdził, że liczba ofiar śmiertelnych ostrzału może iść w dziesiątki. Wyjaśnił też, że ostrzelana kolumna składała się z dwóch części (dorosłych i dzieci) i była oznakowana, w tym białymi flagami, które świadczyły o tym, że to ludność cywilna.

Wciąż nie wiadomo, jak liczna była kolumna uchodźców z Ługańska, jednak cytowane we wtorek przez BBC źródło w szeregach rebeliantów twierdzi, że w ostrzale zginęli wszyscy.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko powiedział, że kolumnę ostrzelano na terenie, którego nie kontrolują ukraińskie oddziały.

W samym Ługańsku we wtorek trwały walki między siłami rządowymi a separatystami, którzy kontrolują to miasto od kwietnia.

Rzecznik Łysenko powiedział, że wyzwolono jedną z dzielnic miasta i trwają walki w centrum. Podkreślił, że "rosyjscy najemnicy dalej niszczą infrastrukturę w miejscowościach na wschodzie Ukrainy", a także zaminowują mosty i drogi.

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów