Trwa ładowanie...
dnp1vn2
IAR

Ukraina alarmuje: Rosja przerzuca żołnierzy i sprzęt do Donbasu

Według ukraińskich danych do Donbasu masowo przybywają rosyjscy żołnierze i najemnicy. Federacja Rosyjska dostarczyła też ostatnio separatystom sporą partię sprzętu wojskowego. Prorosyjscy bojówkarze wciąż atakują ukraińskie pozycje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina alarmuje: Rosja przerzuca żołnierzy i sprzęt do Donbasu
(AFP, Fot: Vano Shlamo)
dnp1vn2

Jak pisze w swoim sprawozdaniu ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk, do Donbasu przybyło w ciągu ostatnich kilku dni około 2 tys. żołnierzy z Rosji. Przechodzą oni szkolenia na terenach przy granicy z Ukrainą i potem są przerzucani na terytoria kontrolowane przez separatystów.

Do samego Doniecka - według ukraińskich danych - przerzucono 1,5 tysiąca rosyjskich żołnierzy i najemników. Dodatkowo siły separatystów wzmocniono tam działami samobieżnymi i czołgami.

Około 500 żołnierzy i najemników z Rosji przybyło też do Ługańska. Według Ukraińców, separatyści przeformowują i wzmacniają swoje siły w wielu punktach. Dodatkową artylerię, czołgi i ludzi separatyści koncentrują m.in. w rejonach Jenakijewa, Wuhlehirska i Szczastija. Wczoraj Rada Bezpieczeństwa Narodowego informowała, że Rosjanie zbudowali pięć przepraw pontonowych przez ukraińsko-rosyjską granicę.

Według ostatnich danych, w ciągu minionej doby separatyści atakowali ukraińskie pozycje 96 razy. W wyniku ataków dwóch ukraińskich żołnierzy zginęło, a 10 zostało rannych.

dnp1vn2

Podziel się opinią

Share
dnp1vn2
dnp1vn2
Więcej tematów