Trwa ładowanie...
02-12-2014 16:20

Ukradli 5,5 mln złotych z sortowni pieniędzy. Sąd skazał ich na 10 lat

Na kary 10 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy we Wrocławiu dwóch mężczyzn oskarżonych o kradzież 5,5 mln zł z sortowni pieniędzy. Mężczyźni, udając konwojentów z agencji ochrony, zabrali gotówkę, która miała trafić do banku.

Share
Ukradli 5,5 mln złotych z sortowni pieniędzy. Sąd skazał ich na 10 latŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d30esys

Wyrok jest nieprawomocny. Skazanym mężczyznom - Krzysztofowi B. oraz Pawłowi O. - sąd wymierzył najwyższy możliwy wymiar kary. Tego też domagał się prokurator.

W marcu 2010 r. Krzysztof B. wraz ze wspólnikiem podjechali pod sortownię pieniędzy autem bardzo podobnym do tego, którym konwojowała pieniądze jedna z firm ochroniarskich. Mieli na sobie stroje konwojentów i legitymując się fałszywymi dokumentami pobrali z centrum obsługi gotówkowej banknoty euro o wartości 5,5 mln zł, które miały trafić do jednego z wrocławskich banków. Nikt z pracowników sortowni nie zauważył, że to oszuści. Dopiero gdy kilka minut później podjechali właściwi konwojenci, zorientowano się, że doszło do pomyłki.

Krzysztof B. i Paweł O. zostali zatrzymani przez policję w odstępie kilku dni w grudniu 2012 r. i aresztowani. Pieniędzy jednak nie odzyskano. Prokuratura podejrzewa, że sprawców mogło być więcej.

d30esys

- Obaj oskarżeni w trakcie śledztwa wielokrotnie zmieniali wyjaśnienia, ale istnieje podejrzenie, że działali w porozumieniu z innymi osobami. Nie udało się ich ustalić, więc śledztwo w tej części zostało umorzone. Mimo wielu czynności nie udało się też odzyskać pieniędzy - tłumaczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus.

Po zatrzymaniu Krzysztofa B. policja potwierdziła, że był on kiedyś funkcjonariuszem w wydziale prewencji, ale odszedł ze służby przed 10 laty.

d30esys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30esys
d30esys
Więcej tematów