Trwa ładowanie...

Ukradł papier toaletowy o wartości 15 tys. euro. Próbował go sprzedawać podczas lockdownu

W niemieckiej gminie Emstek (Dolna Saksonia) 28-letni pracownik hurtowni papieru toaletowego okradał swojego pracodawcę. Towar próbował sprzedawać w internecie, licząc na spekulacyjne ceny.

Wiosną 2020 roku, na wieść o wprowadzeniu lockdownu klienci zaczęli hurtowo kupować papier toaletowyWiosną 2020 roku, na wieść o wprowadzeniu lockdownu klienci zaczęli hurtowo kupować papier toaletowyŹródło: EASTNEWS
djvo5b3
djvo5b3

Wiosną, w przededniu wprowadzenia lockdownu zarówno Polacy, jak i Niemcy rzucili się na sklepowe półki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się produkty mające długą datę przydatności. Do sklepowych wózków trafiały konserwy, puszki i produkty sypkie. Przez krótki moment rarytasem - zupełnie jak w czasach PRL - stał się papier toaletowy.

Pracujący w hurtowni papieru toaletowego Niemiec musiał wówczas pomyśleć, że trafił na żyłę złota. Dlatego - korzystając z koniunktury - postanowił kraść towar z miejsca pracy i wystawiać go na sprzedaż w internecie za odpowiednio wyższą cenę. Mężczyzna nie zamierzał jednak wynieść rolki czy dwóch. Niemieckie organy ścigania szacują, że przez jego działalność hurtownia straciła towar o łącznej wartości 15 tys. euro.

Gdy właściciel firmy domyślił się, kto go oszukuje, postanowił zdemaskować złodzieja. Podszył się pod chcącego kupić papier klienta, a dowody przestępstwa dostarczył policji. Te wystarczyły, by złodziej papieru usłyszał wyrok. Sąd rejonowy w Cloppenburgu skazał mężczyznę na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Szczepionka na COVID zmieni przebieg pandemii? "Po tym będzie można wnioskować"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djvo5b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djvo5b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj