Trwa ładowanie...
d2cyuq9

Ukamienowali ją, ciało podpalili, bo... odeszła od męża

Na terenach plemiennych Pakistanu ukamienowano kobietę oskarżoną o odejście od męża. Do zabójstwa doszło w rejonie Doliny Swat, odległej o niecałe 200 kilometrów od stolicy kraju Islamabadu. Do niedawna działały tam ugrupowania talibów żądające wprowadzenia na tym terenie prawa koranicznego, szariatu.

Share
d2cyuq9

Na skutek nieporozumień z mężem kobieta przeniosła się do domu swej matki. Dzień przed tragedią została wezwana przez lokalną radę plemienną do wyjaśnienia swej decyzji. Gdy pojawiła się przed wioskową starszyzną samozwańczy sędziowie skazali ją na ukamienowanie za opuszczenie męża.

Egzekucji dokonało ponad 10 mężczyzn, którzy następnie podpalili ciało kobiety. W tradycji plemiennej Pakistanu tego typu zabójstwa określane są mianem honorowych.

Podobne przypadki zdarzały się w Pakistanie już wcześniej. Amina Khan, wywodząca się z plemiennej społeczności Pasztunów przypomina, iż w jej rodzinnych stronach ukamienowanych zostało dwoje młodych ludzi, których małżeństwa nie akceptowała lokalna rada plemienna. - Zwołali radę starszyzny, uznali ich za winnych i zostali ukamienowani - wyjaśnia. Zdaniem Aminy Khan działania te nie są zgodne z islamem. - To, co talibowie robią wobec kobiet, to nie jest szariat - mówi.

Sprawę ostatniego ukamienowania kobiety z Doliny Swat bada policja.

d2cyuq9

Podziel się opinią

Share
d2cyuq9
d2cyuq9
Więcej tematów