Trwa ładowanie...
d1ek1u7

UE: podejrzane transakcje pod lupą

Unia Europejska zaostrzyła we wtorek walkę z finansowaniem terroryzmu, nakładając na adwokatów, właścicieli kasyn, firmy przewożące pieniądze i handlujące metalami
szlachetnymi obowiązek informowania władz o podejrzanych transakcjach.

Share
d1ek1u7

Ministrowie finansów 15 państw UE zebrani w Luksemburgu wzmocnili w tym celu unijne przepisy dotyczące prania brudnych pieniędzy - poinformował przewodniczący obradom minister finansów Belgii Didier Reynders.

Dotychczas obowiązek informowania o podejrzanych transakcjach miały wyłącznie banki. Reynders zapewnił, że adwokaci zachowają prawo do tajemnicy zawodowej w ramach normalnej obrony sądowej.

Obradujący równolegle w Luksemburgu ministrowie transportu Piętnastki w większości opowiedzieli się za wprowadzeniem wspólnych zaostrzonych reguł bezpieczeństwa na lotniskach po atakach terrorystycznych na USA 11 września.

Wspólne reguły, co do których rysuje się porozumienie, dotyczą kontroli dostępu do wrażliwych stref lotniska i do samolotów, kontroli pasażerów i bagażu, ładunków i poczty, szkolenia personelu naziemnego, specyfikacji urządzeń kontrolnych, klasyfikacji broni i innych przedmiotów, których wnoszenie do samolotów będzie zakazane. (reb)

d1ek1u7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ek1u7
Więcej tematów