Trwa ładowanie...
d2g1to0

UE nakazuje wstrzymać wycinkę. Beata Kempa: to poprzednia ekipa dopuściła do spustoszenia w puszczy

Polska musi natychmiast zaprzestać wycinki w Puszczy Białowieskiej - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE. Za złamanie tego zakazu grozi 100 tys. euro kary dziennie. - To jest ideologiczna decyzja. Wstydem jest to, że poprzednia ekipa doprowadziła do tego, żeby kornik drukarz takie spustoszenie uczynił w puszczy - skomentowała decyzję Beata Kempa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Kempa pochwaliła działania ministra środowiska
Beata Kempa pochwaliła działania ministra środowiska (East News, Fot: Jan Bielecki)
d2g1to0

Minister w Kancelarii Premiera Beata Kempa była gościem programu "Kropka nad i". W rozmowie z Moniką Olejnik skomentowała decyzję Trybunał Sprawiedliwości UE, który nakazał zaprzestanie wycinki w Puszczy Białowieskiej.

- Unia w sposób ideologiczny podchodzi do sprawy wycinki. To jest ideologiczna decyzja - wyjaśniła. Przyznała, że to wina rządów PO-PSL. - To poprzednia ekipa dopuściła do tego, że kornik doprowadził do takiego spustoszenia w puszczy - wyjaśniła. Dodała przy tym, że Polska "ma bardzo dobrego ministra środowiska".

d2g1to0

- Jego argumentacja mnie przekonuje i myślę, że sobie z tą kwestią również poradzimy. Na pewno nie pozwolimy, żeby puszcza zupełnie zaniknęła. Tak nie będzie. Na pewno się uporamy i z tym wyrokiem - oceniła. Skrytykowała przy tym rząd PO. - To już nie jest Polska Donalda Tuska i dobrze. Polska za jego rządów była Polską afer - oceniła.

Teraz z kolei "mamy państwo praktyczne, które rośnie w siłę". - Polska wymaga wiele pracy i reform, Polacy to akceptują - przyznała.

Beata Kempa zabrała również głos w Marszu Niepodległości. O rasistowskich transparentach powiedziała, że były to incydenty. - One nie powinny mieć miejsca. Ale znakomita część uczestników marszu świętowała - powiedziała.

d2g1to0

Kempa o słowach prezydenta. "Nie chcę komentować wypowiedzi prywatnych"

Polityk odniosła się do ujawnionego na Twitterze nagrania z obchodów Święta Niepodległości. Prezydent Andrzej Duda mówił w nim o "ubeckich metodach" jakie szef MON Antoni Macierewicz stosuje wobec "uczciwych oficerów".

- Nie chcę komentować prywatnych wypowiedzi, które w jakiś sposób były nagrane lub wypowiedziane w emocjach - przyznała. Powiedziała także, że polskie wojsko rośnie w siłę. - Armia ma generałów i w tej chwili jest tyle pułkowników i podpułkowników, których można awansować - dodała.

Co to są "ubeckie metody" Macierewicza? Zobacz wideo

d2g1to0

Podziel się opinią

Share

d2g1to0

d2g1to0
Więcej tematów