Trwa ładowanie...

Udostępnił na Facebooku "Ucho Prezesa". Kuratorium podjęło decyzję ws. nauczyciela

Wuefista z Żagania udostępnił na swoim prywatnym profilu na Facebooku jeden z odcinków "Ucha Prezesa" oraz obrazki satyryczne broniące Jurka Owsiaka i WOŚP. Publikowane przez nauczyciela treści "wzbudziły poważne wątpliwości" dyrektora placówki, który zgłosił sprawę do komisji dyscyplinarnej. Przez ostatnie miesiąca, kariera zawodowa mężczyzny wisiała na włosku.
Share
Udostępnił na Facebooku "Ucho Prezesa". Kuratorium podjęło decyzję ws. nauczyciela
Źródło: Youtube.com
drmcpfr

Oficjalnie, jak poinformowało Kuratorium Oświaty, postępowanie wobec nauczyciela zostało wszczęte "w związku z uchybieniem godności zawodu i obowiązkom nauczyciela przez prezentowanie w mediach społecznościowych wypowiedzi pełnych agresji wobec kościoła katolickiego i władz państwowych". Bartłomiejowi Wosiowi groziło dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

W obronie nauczyciela stanął między innymi burmistrz Żagania oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. "Decyzja o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego na podstawie Karty Nauczyciela powinna uwzględniać konstytucyjne oraz międzynarodowe gwarancje wolności wypowiedzi oraz swobody wyrażania poglądów" - skomentował Adam Bodnar.

Rzecznik dyscyplinarny zajmujący się sprawą Wosia podjął decyzję o umorzeniu postępowania. "Nie popełnił on czynu uchybiającego godności nauczyciela" - brzmi oficjalne wyjaśnienie
Postanowienie o umorzeniu sprawy zostało oficjancie podpisane przez kuratora oświaty 22 maja.

drmcpfr

Podziel się opinią

Share
drmcpfr
drmcpfr
Więcej tematów