Trwa ładowanie...
d48ordd

Udało się! Start rakiety Falcon 9 tym razem udany. Po 9 latach NASA rozpoczęła misję załogową

Rakieta Falcon 9 zbudowana przez SpaceX wystartowała w sobotę 30 maja o 21:22. Kapsuła Dragon z 2-osobową załogą jest już na orbicie i zmierza w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci - Robert Behnken i Douglas Hurley - dotrą do niej już jutro. Lot Draona ma potrwać około 19 godzin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rakieta Falcon 9 wystartowała. Załoga Dragona jest już na orbicie
Rakieta Falcon 9 wystartowała. Załoga Dragona jest już na orbicie
d48ordd

Udany start rakiety Falcon 9. NASA - z pomocą SpaceX - wraca do gry

30 maja 2020 r. przejdzie do historii, jako dzień, w którym Amerykanie po raz pierwszy polecieli w Kosmos, wykorzystując do tego rakietę i kapsułę, wybudowaną przez prywatną firmę SpaceX. Start rakiety Falcon 9 odbył się dokładnie 30 maja o godzinie 21:22.

Historyczny moment. Start Falcona 9

Do tej pory w historii amerykańskich lotów kosmicznych nie było to praktykowane. Co więcej, misja Crew Dragon Demo Mission-2 (SpX-DM2) jest pierwszą - po 9 latach - misją załogową NASA. Program załogowych lotów kosmicznych NASA zakończyła 8 lipca 2011 roku. Teraz Amerykanie wracają do gry. Wysłanie astronautów w Kosmos - Roberta Behnkena i Douglasa Hurleya - to też debiut Elona Muska, właściciela SpaceX, który po raz pierwszy mógł wysłać ludzi na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

d48ordd

Misja testowa NASA i SpaceX

Zanim astronauci wejdą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będą musieli sprawdzić manualny system dokowania. To ostatni test. Dopiero wówczas Dragon będzie mógł rozpocząć cumowanie.

Zobacz wideo: Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim: nie zawaha się użyć bardzo brudnych ciosów

d48ordd

Podziel się opinią

Share
d48ordd
d48ordd
Więcej tematów