Trwa ładowanie...

Udało się! Start rakiety Falcon 9 tym razem udany. Po 9 latach NASA rozpoczęła misję załogową

Rakieta Falcon 9 zbudowana przez SpaceX wystartowała w sobotę 30 maja o 21:22. Kapsuła Dragon z 2-osobową załogą jest już na orbicie i zmierza w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci - Robert Behnken i Douglas Hurley - dotrą do niej już jutro. Lot Draona ma potrwać około 19 godzin.

Udało się! Start rakiety Falcon 9 tym razem udany. Po 9 latach NASA rozpoczęła misję załogową
d1hzgmq
d1hzgmq

Udany start rakiety Falcon 9. NASA - z pomocą SpaceX - wraca do gry

30 maja 2020 r. przejdzie do historii, jako dzień, w którym Amerykanie po raz pierwszy polecieli w Kosmos, wykorzystując do tego rakietę i kapsułę, wybudowaną przez prywatną firmę SpaceX. Start rakiety Falcon 9 odbył się dokładnie 30 maja o godzinie 21:22.

Historyczny moment. Start Falcona 9

Do tej pory w historii amerykańskich lotów kosmicznych nie było to praktykowane. Co więcej, misja Crew Dragon Demo Mission-2 (SpX-DM2) jest pierwszą - po 9 latach - misją załogową NASA. Program załogowych lotów kosmicznych NASA zakończyła 8 lipca 2011 roku. Teraz Amerykanie wracają do gry. Wysłanie astronautów w Kosmos - Roberta Behnkena i Douglasa Hurleya - to też debiut Elona Muska, właściciela SpaceX, który po raz pierwszy mógł wysłać ludzi na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Misja testowa NASA i SpaceX

Zanim astronauci wejdą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będą musieli sprawdzić manualny system dokowania. To ostatni test. Dopiero wówczas Dragon będzie mógł rozpocząć cumowanie.

Zobacz wideo: Adam Bielan o Rafale Trzaskowskim: nie zawaha się użyć bardzo brudnych ciosów

d1hzgmq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzgmq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj