Trwa ładowanie...

Uczcili pamięć Jana Szyszki strzelaniem do zwierząt. Tak wyglądało święto myśliwych

W Łochowie na Mazowszu odbywa się w weekend XI Hubertus Węgrowski. To święto leśników, myśliwych, rolników oraz jeźdźców z regionu mazowieckiego i podlaskiego. Jak powiedzieli organizatorzy, impreza jest okazją do uczczenia śmierci zmarłego niedawno polityka PiS Jana Szyszki, który był myśliwym.
Share
Jan Szyszko, były minister środowiska
Jan Szyszko, były minister środowiskaŹródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d2w0wv0

Podczas inauguracji XI Hubertusa Węgrowskiego dyrektor Lasów Państwowych podkreślał, że tegoroczne święto leśników jest też okazją do uczenia Jana Szyszki. – To jest również demonstracja naszego pozytywnego działania dla przyrody. Oczywiście jest też część typowo łowiecka – czyli polowanie. Jest to związane z prezentacją dorobku przyrodniczego Lasów Państwowych, zdrowej żywności z polskiego lasu i polskiej wsi. To połączone z degustacją, z pokazami, a w tym roku będzie to szczególna okazja do uczczenia pamięci śp. prof. Jana Szyszko – mówił Andrzej Konieczny.

W ramach XI Hubertusa Węgrowskiego poza polowaniem odbywa się parada św. Huberta. Po niej zaplanowano mszę, jarmark i występ zespołu Golec uOrkiestra.

Jan Szyszko zmarł 9 października. Były minister środowiska i polityk PiS Miał 75 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

d2w0wv0

Podziel się opinią

Share
d2w0wv0
d2w0wv0
Więcej tematów