Trwa ładowanie...
d2sn2dk

Uczcili pamięć Jana Szyszki strzelaniem do zwierząt. Tak wyglądało święto myśliwych

W Łochowie na Mazowszu odbywa się w weekend XI Hubertus Węgrowski. To święto leśników, myśliwych, rolników oraz jeźdźców z regionu mazowieckiego i podlaskiego. Jak powiedzieli organizatorzy, impreza jest okazją do uczczenia śmierci zmarłego niedawno polityka PiS Jana Szyszki, który był myśliwym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Szyszko, były minister środowiska
Jan Szyszko, były minister środowiska (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d2sn2dk

Podczas inauguracji XI Hubertusa Węgrowskiego dyrektor Lasów Państwowych podkreślał, że tegoroczne święto leśników jest też okazją do uczenia Jana Szyszki. – To jest również demonstracja naszego pozytywnego działania dla przyrody. Oczywiście jest też część typowo łowiecka – czyli polowanie. Jest to związane z prezentacją dorobku przyrodniczego Lasów Państwowych, zdrowej żywności z polskiego lasu i polskiej wsi. To połączone z degustacją, z pokazami, a w tym roku będzie to szczególna okazja do uczczenia pamięci śp. prof. Jana Szyszko – mówił Andrzej Konieczny.

W ramach XI Hubertusa Węgrowskiego poza polowaniem odbywa się parada św. Huberta. Po niej zaplanowano mszę, jarmark i występ zespołu Golec uOrkiestra.

Jan Szyszko zmarł 9 października. Były minister środowiska i polityk PiS Miał 75 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sn2dk

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

d2sn2dk

Podziel się opinią

Share

d2sn2dk

d2sn2dk
Więcej tematów