Trwa ładowanie...

Uczcili pamięć Jana Szyszki strzelaniem do zwierząt. Tak wyglądało święto myśliwych

W Łochowie na Mazowszu odbywa się w weekend XI Hubertus Węgrowski. To święto leśników, myśliwych, rolników oraz jeźdźców z regionu mazowieckiego i podlaskiego. Jak powiedzieli organizatorzy, impreza jest okazją do uczczenia śmierci zmarłego niedawno polityka PiS Jana Szyszki, który był myśliwym.

Share
Uczcili pamięć Jana Szyszki strzelaniem do zwierząt. Tak wyglądało święto myśliwych
Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
dlo7qd2

Podczas inauguracji XI Hubertusa Węgrowskiego dyrektor Lasów Państwowych podkreślał, że tegoroczne święto leśników jest też okazją do uczenia Jana Szyszki. – To jest również demonstracja naszego pozytywnego działania dla przyrody. Oczywiście jest też część typowo łowiecka – czyli polowanie. Jest to związane z prezentacją dorobku przyrodniczego Lasów Państwowych, zdrowej żywności z polskiego lasu i polskiej wsi. To połączone z degustacją, z pokazami, a w tym roku będzie to szczególna okazja do uczczenia pamięci śp. prof. Jana Szyszko – mówił Andrzej Konieczny.

W ramach XI Hubertusa Węgrowskiego poza polowaniem odbywa się parada św. Huberta. Po niej zaplanowano mszę, jarmark i występ zespołu Golec uOrkiestra.

dlo7qd2

Jan Szyszko zmarł 9 października. Były minister środowiska i polityk PiS Miał 75 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

dlo7qd2

Podziel się opinią

Share
dlo7qd2
dlo7qd2
Więcej tematów