Trwa ładowanie...
Uciekinierzy z Grudziądza umieszczeni w trzech różnych więzieniach

Uciekinierzy z Grudziądza umieszczeni w trzech różnych więzieniach

Uciekinierzy z Grudziądza trafili do trzech różnych więzień wojewódzkich. Zastosowano wobec nich nadzwyczajne środki bezpieczeństwa i przedstawiono zarzuty.

Share
d2l9lof

Prokurator Marcin Licznerski mówi, że głównym zarzutem jest udział w ucieczce. Grożą za to 3 lata więzienia. Mężczyźni przyznali się do winy. Dzisiaj sąd zdecyduje o tymczasowym areszcie na 3 miesiące. Przesłuchany zostanie również 23 latek - pomocnik zbiegów.

Policjanci zatrzymali zbiegów w środę. W ręce funkcjonariuszy wpadła również osoba, która pomogła skazanym zorganizować ucieczkę. Wszyscy zostali zatrzymani na terenie Poznania.

Uciekinierzy, jak wynika z relacji policjantów, nie stawiali oporu podczas zatrzymani. Byli kompletnie zaskoczeni tym, że funkcjonariusze ich odnaleźli.

d2l9lof

Brawurowa ucieczka

Więźniowie uciekli z zakładu karnego w Grudziądzu w sobotę wieczorem. 23-, 39- i 40-latek, skazani za kradzieże i rozboje, przepiłowali kraty w oknie i na linach opuścili się poza więzienny mur.

Z powodu tej ucieczki stanowisko stracił dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy Dariusz Szatkowski i dyrektor Zakładu Karnego Numer 2 w Grudziądzu podpułkownik Marlena Lubiejewska. Decyzję w ich sprawie podjęli minister sprawiedliwości i dyrektor generalny Służby Więziennej.

d2l9lof

Podziel się opinią

Share
d2l9lof
d2l9lof
Więcej tematów