Trwa ładowanie...
d1sjzj2

Uchodźcy ze Wschodu szukają alternatywnych dróg do UE

Bośnia i Hercegowina staje się ostatnio terenem tranzytu dla wzrastającej liczby uchodźców, którzy starają się dotrzeć z Bliskiego Wschodu do środkowej Europy. Pisze o tym prasa tego bałkańskiego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy na Grecji i Macedonii
Uchodźcy na Grecji i Macedonii (AFP, Fot: Tobias Schwarz)
d1sjzj2

Bośniacki portal Klix.ba cytuje informacje uzyskane od policji granicznej, mówiące o "dziesiątkach uchodźców" z Syrii, Iraku i Afganistanu, którzy przeszli granicę z zamiarem dotarcia do Chorwacji.

Szlak bałkański, de facto zamknięty od ubiegłego roku, prowadził przez Macedonię, Serbię, Chorwację, Słowenię i Węgry do Austrii.

W Serbii przebywają tysiące imigrantów. Wszystkie drogi są przed nimi praktycznie zamknięte i nie mogą oni osiągnąć celu rozpoczętej wędrówki, jakim jest dotarcie do jednego z krajów strefy Schengen, gdzie mogliby się już swobodniej poruszać.Według oficjalnych statystyk bośniackich w styczniu 2017 roku zatrzymano w tym kraju zaledwie dziewięciu uchodźców usiłujących przekroczyć granicę, podczas gdy w lutym - 26. Bośniacki Urząd do spraw cudzoziemców przewiduje, że liczba ta zacznie niedługo rosnąć w miarę polepszania się warunków atmosferycznych.

- Jesteśmy w posiadaniu informacji, według których na terenie Serbii krążą tysiące osób usiłujących znaleźć jakąś drogę dotarcia do krajów Unii Europejskiej. Węgry i Chorwacja zamknęły swe granice, będą się więc starały przejść przez Rumunię i Bośnię i Hercegowinę - twierdzi dyrektor bośniackiego Urzędu ds. cudzoziemców Slobodan Ujić.

d1sjzj2

Podziel się opinią

Share
d1sjzj2
d1sjzj2
Więcej tematów