ycipk-3t2o56

Uchodźcy wykorzystywani w Niemczech jako nielegalna siła robocza

• Niemiecka telewizja NDR podała, że wielu uchodźców jest wykorzystywanych jako nielegalna siła robocza
• Dziennikarze opierają się na własnym śledztwie przeprowadzonym w Hamburgu, Berlinie, Dolnej Saksonii i Saksonii-Anhalcie
• Co najmniej 100 tys. imigrantów może być zatrudnionych w szarej strefie
• Według NDR pośrednictwem w tym procederze trudnią się pracownicy ośrodków dla imigrantów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy wykorzystywani w Niemczech jako nielegalna siła robocza
(AFP, Fot: Andreas Gebert / dpa)
ycipk-3t2o56

Wielu uchodźców wykorzystywanych jest w Niemczech do pracy na czarno jako tania siła robocza - podała niemiecka telewizja NDR. Pośrednictwem trudnią się pracownicy ośrodków dla imigrantów - twierdzą autorzy materiału.

NDR opiera się na własnym śledztwie dziennikarskim przeprowadzonym w Hamburgu, Berlinie, Dolnej Saksonii i Saksonii-Anhalcie. Stacja przyznaje, że trudno dotrzeć do sprawdzonych danych ilustrujących skalę tego zjawiska.

Służby celne, które w Niemczech są odpowiedzialne za walkę z pracą na czarno, mówią o dziesięciu przypadkach nielegalnej pracy uchodźców na miesiąc.

ycipk-3t2o56

Eksperci twierdzą, że skala zjawiska jest znacznie większa. Naukowcy z uniwersytetów w Tybindze i Linzu utrzymują, że 30 proc. z ponad miliona imigrantów, którzy przyjechali w zeszłym roku do Niemiec, mogło być wykorzystywanych do pracy na czarno.

Pracownicy socjalni i osoby pomagające uchodźcom w Berlinie i Dolnej Saksonii szacują, że nielegalną pracę wykonuje od 10 do 50 proc. uchodźców. Oznacza to, że co najmniej 100 tys. imigrantów zatrudnionych jest w szarej strefie.

Z badań przeprowadzonych przez dziennikarzy NDR wynika, że pośrednictwem trudnią się nierzadko pracownicy ośrodków dla imigrantów i pobierają za to prowizję.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3t2o56

ycipk-3t2o56
ycipk-3t2o56