Trwa ładowanie...
Reuters
02-11-2015 17:38

Tysiące uchodźców na austriackiej granicy. Liczba migrantów nie maleje

Według najnowszych policyjnych statystyk, w ośrodkach przyjmujących i na tymczasowych kwaterach w Słowenii przebywało w poniedziałek około południa ponad 6,2 tys. uchodźców, a 3,2 tys. migrantów przeszło w pierwszej połowie dnia przez granicę do Austrii.

d1osexg

Po wizycie w obozie namiotowym w pobliżu położonego na północ od Mariboru przejścia granicznego Szentilj-Spielfeld wiceminister spraw wewnętrznych Słowenii Bosztjan Szefic ocenił, iż jest on zorganizowany stosownie do potrzeb. Przez przejście to podąża do Austrii główny nurt uchodźców. Według policji w poniedziałek do godziny 13 granicę przekroczyło tam 2,1 tys. ludzi, a w obozie przebywa dalsze 3,5 tys.

Szefic zapowiedział uporządkowanie tak zwanej ziemi niczyjej między Szentiljem a Spielfeld. Słowenia zamierza zadbać zwłaszcza o wywożenie stamtąd śmieci i prowadzi ze stroną austriacką rozmowy w sprawie poprawy zarządzania tym terenem - zaznaczył wiceminister.

Z Chorwacji dotarły w poniedziałek do południa do słoweńskiej granicznej stacji kolejowej Dobova cztery pociągi z łącznie 4175 uchodźcami. Dalszych 680 migrantów przybyło około godziny 13 w 12 autobusach na położone znacznie bardziej na północ przejście Petiszovci. Jak zaznaczyła policja, przyjazd autobusów był wcześniej zapowiedziany przez władze chorwackie.

d1osexg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1osexg
Więcej tematów