Trwa ładowanie...
d1kv429

Tysiące policjantów i agentów służb specjalnych na ulicach Nowego Jorku

• Tysiące policjantów i agentów służb specjalnych pojawi się na ulicach Nowego Jorku • Powodem są wtorkowe wybory prezydenckie w USA • Zarówno Hillary Clinton jak i Donald Trump w noc wyborczą będą czekać na wyniki właśnie w tym mieście • Amerykańskie służby zaostrzyły też środki bezpieczeństwa po informacjach o możliwych zamachach
Share
Tysiące policjantów i agentów służb specjalnych na ulicach Nowego Jorku
Źródło: PAP/EPA, Fot: Valery Sharifulin/TASS
d1kv429

##Policjanci i agenci Secret Service
Tysiące policjantów i agentów służb specjalnych pojawi się na ulicach Nowego Jorku. Wszystko z powodu wtorkowych wyborów prezydenckich. Zarówno Hillary Clinton jak i Donald Trump będą w noc wyborczą czekać na wyniki właśnie tutaj.

To pierwszy taki przypadek od lat, kiedy kandydaci do Białego Domu uczestniczą w nocy wyborczej w tym samym mieście. Hillary Clinton organizuje swój wieczór wyborczy w centrum Jacoba Javitza w zachodniej części Manhattanu, a Donald Trump w hotelu Hilton w środkowej części Manhattanu.

Niektóre z ulic w okolicach tych miejsc zostaną wyłączone z ruchu. Władze miasta ostrzegają, że należy spodziewać się korków. Do tego w wyborczy wieczór prawdopodobnie tysiące osób pojawi się na Times Square, aby świętować zwycięstwo jednego z kandydatów.

##Agenci FBI ostrzegają
Amerykańskie służby zaostrzyły też środki bezpieczeństwa po informacjach o możliwych zamachach. Kilka dni temu agenci FBI informowali, że terroryści mogą planować zamachy w Nowym Jorku przed wyborami albo podczas głosowania.

W związku z tym, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio podjął decyzję o zwiększeniu środków ostrożności.

oprac.: Marek Grabski

d1kv429

Podziel się opinią

Share
d1kv429
d1kv429
Więcej tematów