Trwa ładowanie...

Tylko w WP. Klamka zapadła. PiS ma nowego posła

Poseł Mieczysław Baszko dołączył do sejmowego klubu Prawa i Sprawiedliwości - wynikało z informacji zawartych na stronie sejmowej. Sprawdziliśmy u źródła. W rozmowie z WP transfer potwierdził sam poseł.

Share
Tylko w WP. Klamka zapadła. PiS ma nowego posła
Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d4msi9s

- To prawda. We wtorek zostałem przyjęty do klubu PiS - powiedział nam Baszko.

W związku z transferem klub PiS liczy obecnie 238 posłów.

d4msi9s

Wcześniej Baszko związany był z Polskim Stronnictwem Ludowym. Przejście do PiS ogłosił dwa tygodnie temu.

Decyzję poprzedziło niemałe zamieszanie. Doniesieniom towarzyszyły obawy, że PSL stracił własny klub w Sejmie. Przedstawiciele partii studzili jednak emocje. Nie zaprzeczali, że Baszko chce odejść. Podkreślali jednak, że pogłoski o końcu klubu są "mocno przesadzone".

Dlaczego? Jak ujawniliśmy w WP, gotowość pójścia partii na ratunek zgłosiła Unia Europejskich Demokratów. Z naszych informacji wynikało, że na miejsce Baszko miał szybko wejść jeden z posłów ugrupowania. "Nie można dopuścić, by klub PSL przestał istnieć. Opozycja straciłaby wtedy miejsce w Konwencie Seniorów" - mówił nasz informator.

Ostatecznie do klubu PSL wstąpił Michał Kamiński. Politycy UED i PSL zapowiedzieli powołanie klubu federacyjnego.

d4msi9s

Nagły zwrot

Kilka dni temu pojawiły się głosy, że Baszko będzie jednak posłem niezrzeszonym. - Nie jestem posłem niezrzeszonym, przechodzę do klubu PiS (...) Jestem w Porozumieniu Jarosława Gowina i złożyłem na piśmie wniosek do klubu Prawa i Sprawiedliwości - dementował Baszko.

Zobacz również: Zawieszony poseł PiS "pocałował klamkę" w siedzibie partii:

d4msi9s

Podziel się opinią

Share
d4msi9s
d4msi9s
Więcej tematów