Trwa ładowanie...
dv7bgjs

Tylko w jeden sposób PO może wygrać z PiS. Nowy sondaż

Platforma Obywatelska sama nie da rady. By wygrać w wyborach parlamentarnych z Prawem i Sprawiedliwością, musi połączyć siły z Nowoczesną. Polacy są bowiem bardziej skorzy do głosowania na koalicję, a co za tym idzie różnica w poparciu dla niej i dla partii rządzącej staje się minimalna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dv7bgjs

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałby PiS - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" i dla Se.pl. Temu badaniu powinna jednak dokładnie przyjrzeć się opozycja.

A to dlatego, że aż 35 proc. Polaków zagłosowałoby na koalicję PO i Nowoczesnej, a 38 proc. na PiS. Różnica jest więc bardzo mała.

Na trzecim miejscu znalazł się Kukiz'15 z 8-procentowym poparciem, na czwartym SLD z wynikiem 6 proc. Po 5 proc. respondentów wskazało na PSL i Wolność, a jedynie 3 proc. ankietowanych na partię Razem.

dv7bgjs

Zobacz także: Kamiński o prezesie PiS. "Całkowicie utracił kontrolę"

To, czy opozycja zasugeruje się tym sondażem, nie wiadomo. Pewne jest, że PO i Nowoczesna zdecydowały się startować wspólnie w wyborach samorządowych.

Wygląda jednak na to, że PO i Nowoczesna stracą, jeśli wystartują w wyborach parlamentarnych osobno. Na samą Platformę zagłosowałoby bowiem 24 proc., na Nowoczesną - 5 proc. Jednocześnie wtedy więcej głosów przypadłoby PiS - 42 proc.

   WP.PL
(WP.PL)

Sondaż został przeprowadzony w dniach 27-29 kwietnia 2018 roku, na próbie 1110 dorosłych Polaków.. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł 3 punkty procentowe. To dokładnie tyle, ile wynosi przewaga PiS nad koalicją PO-Nowoczesna.

Źródło se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv7bgjs

Podziel się opinią

Share
dv7bgjs
dv7bgjs
Więcej tematów