Trwa ładowanie...
IAR

Tylko jedna czwarta Czechów jest zadowolona z członkostwa w UE

• Zaledwie jedna czwarta Czechów jest zadowolona z tego, że ich kraj należy do Unii Europejskiej • To wyniki najnowszego sondażu opinii publicznej wykonanego przez instytut CVVM
Share
Tylko jedna czwarta Czechów jest zadowolona z członkostwa w UE
Źródło: Flickr
d1h7pvs

Poziom zadowolenia z członkostwa we Wspólnocie spadł w porównaniu z rokiem poprzednim o 7 procent. Niezbyt dobrze wygląda też zaufanie do Brukseli - zadeklarowała je zaledwie jedna trzecia pytanych.

Czechom najbardziej nie podoba się rosnąca biurokracja, ograniczenia, jakie przynosi prawo europejskie oraz emigracja najbardziej wykwalifikowanych pracowników do innych krajów członkowskich.

Z drugiej strony blisko 80 procent ankietowanych jest zadowolonych z faktu, że mogą żyć i studiować w innym kraju. Z kolei 70 procent Czechów cieszy się z unijnych dotacji. Dlatego na pytanie, czy Czechy powinny wystąpić z Unii Europejskiej, ponad połowa respondentów odpowiedziała, że stanowczo nie.

Pytanie o możliwość wystąpienia Czech z Unii instytut CVVM zadaje od 2012 roku. Od tamtej pory liczba zwolenników odejścia ze Wspólnoty wzrosła o niespełna 8 procent.

d1h7pvs

Podziel się opinią

Share
d1h7pvs
d1h7pvs
Więcej tematów