Trwa ładowanie...
d36c2pe

Tygrysy w poznańskim zoo. Zebrano milion złotych dla zwierząt

Ruszyła zbiórka pieniędzy na uratowanie tygrysów z poznańskiego zoo. Zwierzęta zostały uratowane z polsko-białoruskiej granicy. Na koncie jest już pierwszy milion.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tygrysy w poznańskim zoo. Jest pierwszy milion ze zbiórki
Tygrysy w poznańskim zoo. Jest pierwszy milion ze zbiórki (East News)
d36c2pe

W czwartek siedem tygrysów zostało przetransportowanych do poznańskiego ogrodu zoologicznego z polsko-białoruskiej granicy. Ciężarówka z egzotycznymi zwierzętami uwięzionymi w niewielkich klatkach wyjechała z Rzymu 22 października. Jechała do Dagestanu - republiki Federacji Rosyjskiej.

Ruszyła zbiórka pieniędzy, które pozwolą zwierzętom wrócić do pełnego zdrowia. W poniedziałek w południe padł rekord - udało się zebrać milion złotych. - Wyciąg z banku ma 190 stron. Ilu to darczyńców? Trudno powiedzieć - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Magdalena Konieczna, wicedyrektorka poznańskiego zoo ds. administracyjnych.

Wśród darczyńców jest m.in. sponsorzy z Polski i ze świata, organizacja WWF, która przekazała 200 tys. zł. Jurek Owsiak z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zadeklarował, że wpłaci 50 tys. zł.

d36c2pe

Zobacz: Incydent z hostią w Bełchatowie. Leszek Miller oburzony

To jednak nie wszystko. Poznańskie zoo nadal prosi o darowizny. Pieniądze można wpłacać na konto 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713 z dopiskiem: "Cisna i jej przyjaciele".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d36c2pe

Podziel się opinią

Share
d36c2pe
d36c2pe
Więcej tematów