Trwa ładowanie...
d3y2p8v

TVP zamierza wspierać rozwój nauki, oświaty i kultury


Andrzej Urbański, prezes Telewizji Polskiej i Michał Kleiber,
prezes Polskiej Akademii Nauk podpisali porozumienie o współpracy
obu instytucji, któa służyć ma wzajemnemu wspieraniu działań na
rzecz rozwoju nauki, oświaty i kultury.

d3y2p8v
d3y2p8v

Zakres wspólnych działań będzie obejmował popularyzację przedsięwzięć naukowych, programowych, szkoleniowych i dydaktycznych oraz promocję i upowszechnianie wydarzeń o charakterze kulturalnym, oświatowym i edukacyjnym wśród szerokiej grupy odbiorów, jaką stanowią widzowie telewizji.

- Chcemy szerokiemu gronu oglądających Telewizję Polską, przedstawić nowy typ refleksji kulturalnej związanej z nauką. Mam nadzieję, że to porozumienie pozwoli ten trend zbieżności nauki i kultury, który jest nieodzowny dla rozwoju cywilizacji, przekazać - powiedział podczas uroczystości podpisania umowy Michał Kleiber.

- To jest w moim przekonaniu umowa godna XXI wieku. TVP dostaje najlepsze, największe i najwspanialsze zaplecze intelektualne i naukowe, jakie istnieje w Polsce. Wobec wyzwań, które czekają Telewizję Polską - mam tu na myśli cyfryzację, nowoczesne technologie - to zaplecze jest bezcenne - powiedział Andrzej Urbański.

Telewizja Polska podpisała dotychczas umowy o współpracy z wieloma prestiżowymi placówkami naukowymi m.in.: Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Wrocławskim, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie.

d3y2p8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y2p8v
Więcej tematów