Trwa ładowanie...
wojciech sadurski
+1

TVP pozwała profesora Wojciecha Sadurskiego. Będą dwie rozprawy

Naruszenie dóbr osobistych i zniesławienie - za to Telewizja Polska pozwała Wojciecha Sadurskiego. Powód? Wpisy profesora na Twiiterze po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.

Share
TVP pozwała profesora Wojciecha Sadurskiego. Będą dwie rozprawy
Źródło: East News, Fot: Michał Woźniak
d3el1ex

Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza pisał o Goebbelsowskich mediach i wzywał do tego, by nie przekraczać ich progów. Za to prof. Wojciech Sadurski został pozwany przez Telewizję Polską.

W rozmowie z PAP wiceprezes Towarzystwa Dziennikarskiego Jan Ordyński powiedział, że ws. wpisów Sadurskiego na Twitterze odbędą się dwie rozprawy - w postępowaniu cywilnym i karnym, 28 stycznia i 4 lutego.

d3el1ex

TVP zarzuca Sadurskiemu "naruszenie dóbr osobistych spółki przez rozpowszechnianie nieprawdziwych, nierzetelnych, a także obraźliwych informacji oraz naruszenie dobrego imienia i renomy TVP, co może skutkować podważeniem autorytetu i rangi na rynku medialnym". Co na to Sadurski? Zgodnie z linią obrony jego wpisy były ocenami, a nie stwierdzeniami faktu.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda miał problem z wysłowieniem się. Co na to politycy?

TVP domaga się usunięcia wpisu, przeprosin umieszczonych na Twitterze oraz na stronie głównej Onet.pl przez 72 godziny, zapłaty 20 tys. zł na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 20 tys. zł na Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum w Białymstoku. Sadurski miałby też pokryć koszty procesu i koszty prawne TVP.

To nie wszystko. Druga rozprawa będzie dotyczyć "publicznego, za pomocą środków masowego komunikowania, dopuszczenia się w sposób umyślny i z góry powziętym zamiarem, zniesławienia TVP". Za to grozi kara grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku. TVP domaga się też nawiązki w wysokości 10 tys. zł. na rzecz WOŚP.

Krzysztof Sadurski i przedstawiciele TVP nie spotkają się we wtorek w sądzie

W poniedziałek Sadurski napisał na Twitterze: "Z ostatniej chwili. Właśnie dowiedziałem się, że moja rozprawa z pozwu TVP, zaplanowana na jutro, została odwołana. Przyczyny i nowa data na razie nie zostały podane. Wszystkim Przyjaciołom dziękuję za chęć obecności w sądzie".

Przypomnijmy, że 18 marca 2019 sąd umorzył postępowanie przeciwko Sadurskiemu. TVP złożyła jednak zażalenie.

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3el1ex

Podziel się opinią

Share
d3el1ex
d3el1ex
Więcej tematów