Trwa ładowanie...
tvp info

TVP Info zaskakuje antyniemieckim spotem. "Nie zakłamujcie historii!"

W dniu 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie TVP Info wyemitowano "Apel do obywateli Niemiec", którym pojawia się wezwanie, aby nie zakłamywać historii. Padają także oskarżenia pod adresem Niemców. "To z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi!".

Share
TVP Info zaskakuje antyniemieckim spotem. "Nie zakłamujcie historii!"
Źródło: TVP Info
d1szclb

40-sekundowy spot pojawił się na początku programu "Minęła 20". Zaczyna się od słów: "Niemcy, to wy w demokratycznych wyborach wybraliście Adolfa Hitlera i NSDAP! To z waszych podatków Adolf Hitler finansował zbrodnie i mordowanie ludzi!".

Dalej padają kolejne oskarżenia: "Niemcy, to wasze firmy bogaciły się na grabieniu i mordowaniu obywateli Polski i innych państw! Niemcy, to wy karaliście śmiercią Polaków ratujących Żydów! Niemcy, to wasze państwo zbudowało obozy śmierci w okupowanej przez was Europie!".

Filmik kończy stwierdzenie: "Niemcy, nie zakłamujcie historii! Przeproście Karola Tenderę i inne swoje ofiary".

Karol Tendera to były więzień Auschwitz i sekretarz klubu byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, który domaga się przeprosin i 50 tys. zł na cele społeczne od niemieckiej telewizji publicznej ZDF za nazwanie Auschwitz i Majdanka "polskimi obozami zagłady".

d1szclb

Podziel się opinią

Share
d1szclb
d1szclb
Więcej tematów