Trwa ładowanie...
d20f9ly
Dziennik Polski

Karol Tendera, były więzień Auschwitz, skarży ZDF za "polskie obozy zagłady"

Karol Tendera, sekretarz klubu byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, zażądał od stacji ZDF przeprosin i 50 tys. zł na cele społeczne za nazwanie Auschwitz i Majdanka "polskimi obozami zagłady" - pisze "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karol Tendera, były więzień Auschwitz, skarży ZDF za "polskie obozy zagłady"
(WP.PL)
d20f9ly

Byłego więźnia Auschwitz oburzyło to, że ZDF, który wyprodukował i pokazał ostatnio kontrowersyjny serial "Nasze matki, nasi ojcowie", przedstawiający żołnierzy AK jako wściekłych antysemitów, użył sformułowania "polskie obozy zagłady" w stosunku do Auschwitz i Majdanka.

- To obraźliwe i niebezpieczne, bo młodsze pokolenia niewiele wiedzą o historii, więc takie sformułowania tworzą i utrwalają fałszywy obraz świata - mówi Tendera.

Jak ocenia, jedne media robią to z głupoty, inne ze złej woli, a Niemcy pewnie celowo, żeby się wyłgać od odpowiedzialności. Rząd polski reaguje słabo, więc musimy działać my, ostatni świadkowie tragedii - dodaje.

Mec. Lech Obara potwierdza, że wysłał już do ZDF wezwanie przedsądowe. Jeśli władze stacji nie będą chciały przeprosić i zapłacić kary, to do krakowskiego sądu trafi pozew przeciwko ZDF - wyjaśnia "DP", przypominając, że w Olsztynie i Warszawie trwają już 2 podobne procesy.

d20f9ly

Podziel się opinią

Share
d20f9ly
d20f9ly
Więcej tematów