Trwa ładowanie...

Tusk zarządził przegląd resortów

Premier Donald Tusk kilkanaście dni temu zapowiedział przegląd resortów. Na przedostatnim posiedzeniu rządu poprosił wszystkich ministrów o przedstawienie swoich planów na najbliższe lata – wynika z nieoficjalnych ustaleń „Wprost”.

Tusk zarządził przegląd resortówŹródło: PAP
dcr7u6m

- To prawda. Na prośbę premiera przygotowujemy plan pracy na 2011 rok - powiedziała „Wprost" minister pracy Jolanta Fedak. Donald Tusk zakreślił perspektywę czasową znacznie szerzej: poprosił o plany na całe pięć lat, czyli końcówkę tej kadencji i całą następną, jak powiedzieli gazecie członkowie rządu.

W marcu pozytywnie o pracy premiera Donalda Tuska wypowiedziało się 46% Polaków; tyle samo było niezadowolonych. Działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego dobrze oceniło 27%. A 66% było zdania przeciwnego - wynikało z sondażu TNS OBOP.

dcr7u6m

13 maja premier Donald Tusk odebrał w Akwizgranie Międzynarodową Nagrodę Karola Wielkiego. Wyróżnienie to zadedykował swemu pokoleniu Solidarności, a w szczególny sposób - ofiarom katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.

Polski premier jest pierwszym laureatem, któremu nagrodę wręczył urzędujący kanclerz Niemiec - Angela Merkel. Nagroda przyznawana jest corocznie od 1950 r. ludziom bądź instytucjom za zasługi na rzecz jedności europejskiej; jest najbardziej znaną i prestiżową polityczną nagrodą w Niemczech.

Odbierając wyróżnienie podczas uroczystości w ratuszu w Akwizgranie Tusk powiedział, że odczuwa dumę, patrząc na listę wcześniejszych laureatów. Dodał, że w Akwizgranie, jednej z symbolicznych stolic kontynentu, dostrzeżono, iż doświadczenie będące polskim udziałem "przybliża Europę Europejczykom".

Zdaniem Tuska, wszystkie procesy w UE, które prowadzą do większej integracji są pozytywne. - Największym zagrożeniem dla Europy jest narodowy egoizm i protekcjonizm. Jeśli Europa naprawdę chce być doceniana, musi stać się spójnym tworem zarówno pod względem gospodarczym jak i politycznym - powiedział premier.

Sprecyzował, że chodzi również o dziedziny obronności, polityki zagranicznej i energii. - Będą to główne punkty polskiego przewodnictwa w UE w przyszłym roku - powiedział Tusk.

dcr7u6m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcr7u6m
Więcej tematów