Trwa ładowanie...

Tusk komentuje aferę wokół Cambridge Analytica. "Dane osobowe muszą być chronione"

Przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się ostatnich wydarzeń związanych z Facebookiem i Cambridge Analytica. Donald Tusk zgodził się z wypowiedzią założyciela portalu społecznościowego Marka Zuckerberga.
Share
Donald Tusk zgadza się z Markiem Zuckerbergiem ws. afery Cambridge Analytica
Donald Tusk zgadza się z Markiem Zuckerbergiem ws. afery Cambridge AnalyticaŹródło: East News
dr8x62f

- Omawialiśmy ostatnie informacje związane z Facebookiem i Cambridge Analytica. Wszyscy liderzy UE zgodzili się co do tego, że prywatność obywateli i dane osobowe muszą być w pełni chronione. Traktujemy tą sprawę bardzo poważnie. Unijne i krajowe prawodawstwo muszą być respektowane - powiedział Donald Tusk cytowany przez PAP.

Tym samym nawiązał do czwartkowego posta Marka Zuckerberga. - Staram się robić wszystko, aby chronić naszą społeczność - zaznaczył założyciel najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. Tym samym Zuckerberg przyznał się do popełnionych błędów.

Zobacz także: „Ja tylko wykonywałem polecenia”. Misiewicz tłumaczy akcję w CEK NAT”

Afera Cambridge Analytica dotyczy filii brytyjskiej firmy SCL Group, która zasłynęła m.in. wpływaniem na wybory w różnych krajach. Tak było chociażby podczas wyborów prezydenckich w USA, głosowania w sprawie Brexitu, czy kampanii prezydenckiej w Polsce.

dr8x62f

Podziel się opinią

Share
dr8x62f
dr8x62f
Więcej tematów