Trwa ładowanie...
ycipk-1ndo3s

Tusk: kanadyjskie firmy gazowe chcą stabilnych przepisów w Polsce

Przebywający z wizytą w Ottawie premier Donald Tusk uczestniczył w poniedziałek po południu w spotkaniu "okrągłego stołu" z przedstawicielami kół biznesowych. - Nalegali oni na zapewnienie stabilnych warunków podatkowych dla inwestorów w Polsce - poinformował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk i premier Kanady Stephen Harper
Donald Tusk i premier Kanady Stephen Harper (AP, Fot: The Canadian Press, Sean Kilpatrick)
ycipk-1ndo3s

- Było wyraźne, że nasi partnerzy aktualni i potencjalni z Kanady czekali przede wszystkim na potwierdzenie politycznej woli rządu polskiego, aby wspierać prace nad wydobywaniem gazu łupkowego. Oczekiwali też, że rząd polski zapewni stabilne warunki prawne i podatkowe - powiedział premier na konferencji prasowej.

- Mówiąc krótko, oni sugerowali, że nie zainwestują pieniędzy w Polsce tylko po to, żeby się za chwilę dowiedzieć, że będziemy ich łupić bez umiaru. Jest bardzo ważne, żeby znaleźć idealny środek, tzn. żeby inwestorom opłacało się wiercić i wydobywać gaz, a nam żeby się opłacało ich wpuszczać do Polski, tzn. żeby jednak dzielili się zyskiem - dodał.

Tusk powiedział, że kanadyjscy inwestorzy potwierdzili chęć poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego w Polsce. - Usłyszeliśmy dziś od liderów kanadyjskiego projektu gazowego słowa zapewnienia, że są zainteresowani kontynuowaniem tych prac - oświadczył.

ycipk-1ndo3s

- Nasi kanadyjscy rozmówcy uważają, że jeśli wszystko dobrze pójdzie, za trzy lata przemysłowy poziom wydobywania gazu łupkowego w Polsce będzie możliwy. Będziemy pracować, żeby takie tempo uzyskać - zapewnił.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ndo3s

ycipk-1ndo3s
ycipk-1ndo3s
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów