Trwa ładowanie...
d4m71fe

"Tusk był w letargu, cofa się pod presją siły"

Premier Donald Tusk poinformował, że Polska zawiesza proces ratyfikacji umowy ACTA, przynajmniej do końca tego roku. W ocenie PiS jest to półśrodek, bo powinniśmy w ogóle z tej umowy się wycofać. Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak uważa, że premier obudził się z letargu i próbuje rakiem wycofać się z błędnych decyzji, bo zobaczył wielotysięczne manifestacje przeciwników ACTA.

Share
d4m71fe

- Mamy dowód na to, że ten rząd cofa się wyłącznie pod presją siły - powiedział poseł PiS. Według Mariusza Błaszczaka w sprawie umowy ACTA powinno się teraz odbyć wysłuchanie publiczne z udziałem przedstawicieli instytucji państwowych i organizacji pozarządowych a także jak mówi szef Klubu PiS - wszystkich zainteresowanych. Jako miejsce spotkania PiS proponuje halę warszawskiego Torwaru. Premier przyznał, że konsultacje przed podpisaniem umowy nie były wystarczające.

W poniedziałek Donald Tusk ma się spotkać z internautami podczas otwartego spotkania. Debata będzie transmitowana przez internet i za pomocą mediów tradycyjnych. Premier zapowiedział też rozpoczęcie prac nad reformą prawa autorskiego w Polsce.

d4m71fe

Podziel się opinią

Share
d4m71fe
d4m71fe
Więcej tematów