Trwa ładowanie...
d1i0esq

Tusk: bedą konsekwencje za wybór Leppera

Według Donalda Tuska, klub Platformy Obywatelskiej zajmie się sprawą Artura Balazsa i Marka Zagórskiego, którzy głosowali za wyborem Andrzeja Leppera na wicemarszałka Sejmu. Jego zdaniem,
niewykluczone, że poniosą oni konsekwencje.

Share
d1i0esq

Sprawa stanie na forum klubu - powiedział w środę Tusk, wiceszef klubu Platformy. Klub PO ma spotkać się w czwartek.

W kuluarowych rozmowach niektórzy politycy Platformy przewidują, że może dojść nawet do wykluczenia z klubu Balazsa i Zagórskiego.

W czasie piątkowego głosowania w Sejmie Balazs i Zagórski poparli lidera Samoobrony Andrzeja Leppera podczas wyboru wicemarszałków Sejmu.

Ta chłopska solidarność jest w wyraźnym konflikcie z opinią Platformy, co do Andrzeja Leppera i Samoobrony - powiedział Tusk. Prawdopodobnie pojawi się jakiś wniosek dotyczący konsekwencji - dodał.

d1i0esq

W wydanym w piątek oświadczeniu klub Platformy Obywatelskiej ocenił, że wybór Andrzeja Leppera na wicemarszałka nie licuje z powagą Sejmu i stoi w rażącej sprzeczności ze standardami, jakie winny obowiązywać w demokratycznym państwie prawa.

W oświadczeniu napisano, że wybór lidera Samoobrony na wicemarszałka Sejmu daje fatalne świadectwo jego autorom - rządzącej Polską koalicji SLD, UP i PSL. Demokracja, która nie stoi na straży prawa, jest słaba. Demokracja, która sama otwiera drzwi burzycielom prawa, jest chora - czytamy w oświadczeniu Platformy. (an)

d1i0esq

Podziel się opinią

Share
d1i0esq
d1i0esq
Więcej tematów