Trwa ładowanie...
d403yms
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turysta surowo ukarany za wandalizm w Koloseum

Przykładna kara jako ostrzeżenie dla innych- tak ocenia się wyrok sądu w Rzymie, który skazał rosyjskiego turystę na 4 miesiące więzienia w zawieszeniu i 20 tysięcy euro grzywny za to, że wyrył kamieniem dużą literę na murze Koloseum.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turysta surowo ukarany za wandalizm w Koloseum
(KWP w Poznaniu)
d403yms

42-letni Rosjanin, który zwiedzał słynny amfiteatr z grupą znajomych, został aresztowany w piątek na gorącym uczynku przez karabinierów, gdy zdążył prawie do końca wyryć pokaźną literę K. Chciał w ten sposób pozostawić swój inicjał na ścianie starożytnego zabytku.

Osądzony został w trybie natychmiastowym w ciągu doby. Karę pozbawienia wolności zawieszono, zaś wysoką grzywnę musi zapłacić w ciągu 3 miesięcy.

Włoska prasa zauważa, że to już kolejny w ostatnich miesiącach przypadek wandalizmu, jakiego dopuszczają się zagraniczni turyści w remontowanym właśnie Koloseum. Jego skrupulatnie oczyszczane i konserwowane mury odzyskują stopniowo, po latach odkładania się smogu i brudu, jasny odcień. I właśnie na takim odrestaurowywanym fragmencie turysta postanowił wyryć swój inicjał. Wyrządzoną przez niego szkodę uznano za ogromną; stąd surowa kara finansowa.

d403yms

W tym roku pod podobnym zarzutem umyślnego wyrządzenia szkody w zabytku zatrzymano już dwóch Australijczyków - ojca i syna oraz Kanadyjczyka i Brazylijczyka.

Po ostatnim przypadku wandalizmu w komentarzach zwrócono uwagę na to, że Koloseum jest niedostatecznie pilnowane, skoro liczba takich wybryków rośnie. Obecnie, jak poinformował związek zawodowy zrzeszający pracowników obsługi, na każdego dyżurującego strażnika przypada 2500 zwiedzających. Przypilnowanie wszystkich przekracza możliwości personelu.

Każdego roku Koloseum zwiedza 5 milionów 300 tysięcy osób.

d403yms

Podziel się opinią

Share

d403yms

d403yms
Więcej tematów