WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+4

Turcja: 58 tys. osób zawieszonych w pełnionych obowiązkach

• Po nieudanej próbie zamachu stanu w Turcji liczba osób zawieszonych w pełnionych obowiązkach przekroczyła 58 tys.
• Poinformowała we wtorek oficjalna turecka agencja prasowa Anadolu, powołując się na wypowiedź premiera Turcji Binaliego Yildirima
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja: 58 tys. osób zawieszonych w pełnionych obowiązkach
(PAP/EPA, Fot: OLIVER BERG)
WP

W wywiadzie dla jednej z telewizji turecki premier powiedział, że od 15 lipca, czyli dnia, w którym podjęta została próba przewrotu wojskowego, "od służby odsunięto" 62 110 urzędników. 58 611 osób zawieszono w pełnionych obowiązkach, a zwolniono 3499.

Jak zaznaczył Yildirim, wśród osób które na stałe straciły pracę najwięcej jest wojskowych.

Zwolnienia objęły ponadto ponad 20 tys. nauczycieli. Aby wyrównać te braki turecki premier zapowiedział, że przed rozpoczęciem roku szkolnego w oświacie zatrudnionych zostanie 15 tys. nowych pracowników.

WP

Czystki, bezprecedensowe odkąd Partia Sprawiedliwości i Rozwoju doszła do władzy w 2002 roku, rozpoczęto dzień po puczu. Od 16 lipca w Turcji tymczasowo aresztowano ponad 11 tys. osób, a 5,8 tys. zostało zatrzymanych. W trakcie puczu śmierć poniosło co najmniej 270 osób.

Polub WP Wiadomości
WP
WP